WÊÊÊÊÊÈKm geheel in ere te herstellen. Ook de vele eco logische oevers die de laatste jaren door (o.a.) het Waterschap zijn aangelegd willen we graag gebruiken om de wandelaar Zeeland te laten beleven vanaf de niet gebaande paden. Op deze manier hopen we dat de wandelaar het"Verhaal van Zeeland"aan den lijve kan ondervinden. Onder dit werkveld vallen de volgende groe pen waar vrijwilligers actief zijn: Vrijwilligers planvorming wandelpaden Vrijwilligers aanleg wandelpaden Vrijwilligers controle en herstel wandel paden Vrijwilligersgroep Planvorming wandel paden Bij de aanleg van een wandelnetwerk worden eerst de routes en paden bedacht en verkend. Dit traject is veel langer dan je in eerste instan tie zou denken. Bij het bedenken gaan we uit van de kwaliteit van de omgeving, wat is er te zien? Kun je hier een thema van maken in de wandeling? Hierbij houden we ook rekening met de doelgroepen; b.v. ommetjeslopers, dagwandelaars, langeafstandswandelaars, kin deren enz. In deze fase van het project komt het dus vooral aan op de creativiteit van de vrijwilliger en de kennis van de omgeving. Samen met nog een aantal vrijwilligers, SLZ'ers en betrokkenen worden de meest wenselijke routes besproken en vastgesteld. Als de "wens- routes" bekend zijn gaan we werken aan de realisatie. Zou het maar zo zijn dat je met een kaart en een dikke stift de gewenste wandel route kunt intekenen en aanleggen. Ga maar A k langs de akkerranden en hegge leggen we graag routes aa, eens na met hoeveel verschillende eigenaren, overheden, pachters, beheerders, recreatie ondernemers, dorpsbelangen, enzovoort je te maken zult krijgen. Dit betekent (heel) veel praten met de vele doelgroepen, met allemaal hun eigen belangen op of langs het aan te leggen wandelnetwerk. Enige flexibelheid ten aanzien van een overeenkomst (wandelcon tract) is dan wel wenselijk om op die manier grondeigenaren over te halen om toch mee te doen. In de regio's in de Zak van Zuid-Beveland hebben we deze fase al achter de rug. Echter voor de andere regio's: Walcheren, Zeeuws- Vlaanderen, Noord-Beveland, Tholen en de Kop van Schouwen moeten we nog beginnen of zijn we net bezig met deze planvorming. Vrijwilligers die binnen deze groep van het 25

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 27