herstel op de gewenste manier te laten verlo pen. Meestal worden de elementen in het veld bezocht om een goed beeld te krijgen van de problematiek. Door samen te werken met vele kennisvrijwilligers kan SLZ gericht advies geven over tal van onderwerpen. Zo zorgen we samen voor behoud en versterking van de streekeigen landschappelijke waarden. Meer info: Sandra Dobbelaar, 0113-23 09 36, sandra.dobbelaar@slz.landschapsbeheer.nl Onderzoekers Door de vele adviesvragen en meldingen die op ons afkomen tijdens veldwerk en inventari saties, stuiten we vaak op allerlei interessante zaken zoals bijvoorbeeld een grafkelder in een afgelegen hollebollige wei, een historische grenspaal met een vreemd teken, een symbool op een toegangshek of een vergeten techniek. Om verder te kunnen is het dan van belang dat we meer te weten komen. Veel vrijwil ligers draaien daar hun hand niet voor om. Ze speuren in privéarchieven, op internet en gaan gesprekken aan met omwonenden van het element om achtergrondinformatie te verzamelen. Dankzij de gedrevenheid van de vrijwilligers en de netwerken in de (amateur) erfgoedwereld, komt vaak verrassende infor matie boven water. Deze is van essentieel belang omdat we dan goed, onderbouwd, een element weer in oude glorie kunnen her stellen. De informatie kan gebruikt worden om eigenaren, beheerders en beleidsmakers bewust te maken van de waarde. Het object krijgt er weer betekenis door; het verhaal erachter kan worden verteld en een stuk geschiedenis blijft bewaard. Vaak raakt de eigenaar enthousiast van het oorspronkelijke verhaal achter het element en wordt er nog 6

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 8