Vrijwilligersdag 2011: Welkom op Tholen mèêéefiHeélmo0l Door: Henk Vinkeles Melchers, vrijwilliger SLZ Op zaterdag 12 februari 2011 vindt de jaarlijkse SLZ Vrijwilligersdag plaats. Alle vrijwilligers met hun partners en (klein)kinderen zijn van harte uitgenodigd. Volgens goede gewoonte vindt deze dag plaats in steeds een andere regio van Zeeland. Aanstaande februari bent u van harte welkom in de regio Tholen en Sint- Philipsland. Dat is voor velen een hele reis, maar het zal daarmee ook een nadere kennismaking kunnen zijn We verzamelen in Scherpenisse in het Holland Huis. Dit buurthuis ligt vlak bij de watertoren van Scherpenisse en is als een baken in het landschap erg herkenbaar. Werken en genieten De gemeente Tholen heeft iets eigens ten opzichte van de rest van Zeeland. Je kunt er prachtig fietsen langs de verschillende jacht havens of recreatieterreinen. Wanneer je naar de vrijwilligersdag komt kun je er alvast één bekijken, namelijk de landschapscamping "Kruytenburg" bij Poortvliet. In een natuurlijke omgeving gaan we hier werken in de hoog- stamboomgaard, aan de slag met het knotten van bomen en het aanleggen van houtrillen. Je kunt ook kiezen voor een rondleiding in het natuurgebied in de Scherpenissepolder met de gids van Natuurvereniging Tholen of breng een bezoek aan een bijzonder streekeigen erf. Neem de (klein)kinderen gerust mee want voor hen is er een jeugdprogramma onder andere met een touwladder, klimtouw, schminken, schilderen en kettinkjes en spiegeltjes maken van schijfjes hout. I De Watertoren van Scherpenisse Foto: Henk Vinkeles Melchers Voor ALLE vrijwilligers Het Holland Huis blijft het centrale verzamel punt. Hier is de lunch en het gezellige namid daggedeelte. De vrijwilligersdag is voor iedere vrijwilliger van SLZ, dus ook voor de weide vogel-, cultuurhistorie- of wandelvrijwilligers. Uiteraard zullen velen van de vaste medewer kers en de leden van het bestuur aanwezig zijn. Kortom een dag om bekenden te ontmoeten en nieuwe mensen te leren kennen. Wie ziet er nu niet uit naar de sketches en het hele gebeuren rond de uitreiking van de Gouden Jirizaag. Ja, op Tholen moetje beslist komen. Ook al is de reis ver, het is zeker de moeite waard dit deel van Zeeland te bezoeken. De Boom In WINTER 2010 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 13