w ...-.-,- *L uWSFi S%aJ®l£»'.,®fe -<**....... aantal jaren een kolonie kluten met daartussen ook bontbekken beschermd door vrijwilligers van de akker- en weidevogelbescherming. Op de Staartse nol aan de Westerschelde- zeedijk zijn schelpen over de steenglooiing gestrooid. Hier is een paartje bontbekken tot broeden gekomen op ongeveer 5 meter van het buitendijkse fietspad. Ze konden met hun jongen foerageren op het slik aan de teen van de dijk. Komende jaren willen we meer van dit soort plekjes inrichten en bordjes ophangen om wandelaars met honden te attenderen. Op een deel van het strand bij Oranjezon wil len we in 2011 experimenteren. Behalve de aanwezige zonaanbidders, zijn het hier vooral de diverse kustbeherende instanties die hier, al toezichthoudend in hun pick-up trucks, door de broedkolonie van bontbekplevieren heen banjeren. Met een tijdelijk raster en voorlich ting, o.a. met bordjes, proberen we de kolonies wat meer rust te gunnen. Gemeente Reimerswaal Op een buitendijks slibdepot bij Hansweert is een fantastisch weidevogelgebied ontstaan. Het gebied is eigendom van de gemeente Reimerswaal die het gras jaarlijks gefaseerd Nestgelegenheid langs de Westerscheldezeedijk Foto: SLZ Omgeving oude werf Hansweert. Foto: SLZ maait en afvoert. Hierdoor ontstaat een geva rieerde vegetatie waar kieviten, scholeksters, tureluurs maar ook patrijzen broeden. Omdat een deel van het terrein in de winter onder water komt te staan, ontstaat er in het voorjaar een uitgelezen voortplantingswater voor rug- streeppadden. Bontbekplevieren broeden hier ook op de steenglooiing van de zeedijk; oplettende wan delaars uit Hansweert zien de jongen over de glooiing heen en weer dribbelen. Ook man telmeeuwen scheren hier over. Vanwege deze drukte hebben we een kunstmatige schel- penbank aangelegd op een wat hogere plek midden in het lage terrein deel. We hopen dat de bontbekken hier gaan broeden en de eerste tijd voedsel kunnen zoeken. Later kunnen ze naar het buitendijkse slikveld trekken. De pro vincie Zeeland is de hoofdfinancier van deze experimenten en de gemeente Reimerswaal was zeer enthousiast en betrokken bij dit werk en gaat de aanleg van een vogelkijkscherm bekostigen. Plaggen van een potentiële broedplek

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 15