Doorbraak Want als derde alternatief kwam het werken vanaf een verhoogt plateau naar voren. Denk hierbij aan een soort plaat die op een ladder bevestigd is. Deze con structie zou dan speciaal gebouwd moeten worden. Om de maat en de meest handige werkhoogte van zo'n plateau te bepa len, hebben we eerst testen uitgevoerd met een vouwsteiger. Echter, de steiger beviel zo goed, dat de voorman serieus aanraadde om altijd met een vouwsteiger te werken en ons de moeite en kosten te besparen om speciaal iets te laten bouwen! Het nieuwe knotten Een van de eerste tests met de steiger vond plaats bij een boerderij aan de Provinciale weg bij Geersdijk (Noord- Beveland). Op deze boerderij staat ook een grote schuur die door bouwvakkers op prachtige wijze wordt gerestaureerd. Daar Werken met de steiger is een stuk veiliger. Foto:Johan Cal Ie aangekomen, haalden we al het gereedschap uit de bus, de bouwvakkers hadden net pauze en zagen het even aan. Toen de steiger tevoor schijn kwam vreesden ze even voor concur rentie. Gelukkig voor hen verplaatsten we ons met de steiger niet naar de schuur, maar gingen we richting het weiland naar de knot wilgen. We zagen de bouwvakkers ons nog wat vreemd en nieuwsgierig nakijken. Terecht, want het is wel even wennen; een steiger onder de knotwilgen. Ook de vrouw des hui zes volgde alles met grote interesse. Ze haalde haar fototoestel erbij en wij gaven uitleg over het "nieuwe knotten" Als ze ons wat later komt halen voor de koffie is ze aangenaam verrast over het groot aantal wilgen dat geknot is. "Vroeger ging dat niet zo snel hoor" En zo is het maar net, want naast de grotere veiligheid werkt het ook nog eens een stuk sneller.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 22