Voordelen wegen op tegen nadelen Latere tests op andere locaties geven onge veer het zelfde beeld: De bevindingen met de gehuurde vouwsteiger zijn zo positief dat ook andere SLZ-ers zich afvragen of we hier niet gewoon mee aan de slag kunnen, in plaats van iets speciaal te laten bouwen. Het knotten vanaf de steiger biedt door het grote plateau veel werkruimte. Staat de steiger eenmaal goed dan kan de hele knot vanuit die ene positie geknot worden. Dit is een groot bijko mend voordeel tegenover het werken met een ladder of een ladder met platform. Het werk- plateau van de steiger kan ook gemakkelijk op de gewenste werkhoogte gesteld worden. Zijn er dan enkel maar voordelen? Slechts voor wilgen met zwaar achterstallig onderhoud moet nog een hoofdstuk toegevoegd worden. Want bij zwaar achterstallig onderhoud gaat de kwetsbaarheid/stevigheid van de steiger zelf een rol spelen. De steiger is natuurlijk niet ontworpen om de val van zwaar hout op te kunnen vangen. Door een combinatie van een juiste veltechniek en het goed positioneren van de steiger zijn deze nadelen voor een groot deel te ondervangen. Succes! Met het gebruik van de vouwsteiger heeft SLZ een succesvolle methode gevonden om het knotten met de kettingzaag op verantwoorde wijze te kunnen blijven toepassen. Wat ons betreft zullen we de steiger dan ook nog vaak onder de knotwilgen zien. Dat laatste is wellicht niet direct een aanwinst voor het landschap maar wel voor het behoud van de knotwilg.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 23