Modderaan je broek '->> f utltl J MIDDELBURG Door: Peter van der Vliet, medewerker SLZ Natuurlijke speelplekken en speelbossen zijn in opkomst. Ook Landschapsbeheer wil via het project 'Modder aan je broek' een bijdrage leveren. We willen kinderen de kans geven om actief te zijn in een natuurlijke omgeving. Dit draagt bij aan hun gezondheid en ontwikkeling, bijvoorbeeld het leren inschatten van risico's. Kinderen spelen binnen en buiten vaak in door anderen (volwassenen) bedachte kaders, zoals kant en klare speeltoestellen en games. Ervaringen als klauteren over takken, je evenwicht bewaren, boompje klimmen, kliederen met water en zandhet zou (weer) moeten kunnen, liefst zo dicht mogelijk bij huis. Speelhof Hoogerzael Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet de mogelijkheden van dit project in bij een Middelburgs bewonersinitiatief: Speelhof Hoogerzael. Zij zijn naar de gemeente gestapt met de suggestie voor een natuurlijke speelplek in hun wijk. Dit was een reactie 24 op het plan om het terrein tot definitieve parkeerplaats te maken. De gemeente vroeg om een uitgewerkt plan en dat hebben ze gekregen! Ondermeer werd ook een prijsvraag uitgeschreven voor drie basisscholen, waar de kinderen hun ideeën konden presenteren. De kennis en vaardigheden van bewoners hebben geleid tot een prachtig plan, waarvoor ondermeer de gemeente Middelburg en het VSB fonds een bijdrage ter beschikking hebben gesteld. Samenwerking Inmiddels is het terrein (deels letterlijk) op zijn kop gezet; de grote werken zijn gerealiseerd. Dit is gebeurd onder regie van enkele bewoners! SLZ heeft suggesties gedaan om de natuurwaarde te verhogen om zo de natuur zo natuurlijk mogelijk te laten overkomen. Voor de inrichting van de waterspeelplaats heeft onze projectpartner Stichting Oase zich ingezet. In de tweede fase zal er ruim aandacht zijn voor de educatieve aspecten en voor het beheer en de nazorg.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 26