Europees jaar van het vrijwilligersiwrk 20) Stavenissepolder Foto: Henk Vinkeles Melchers tj&r4-. V Tip: Aanplant bomen en struiken Diverse mensen hebben bij ons plantmateriaal gekocht via de actie "Boeren Planten Bomen". Voor diegene die nog geen ervaring heeft met het aanplanten van bomen en struiken is er een folder te downloaden via onze webwinkel op onze website*. Hierin staat in begrijpelijke taal hoe je de boom of struik de gewenste start van zijn leven kunt geven. Alvast een tip; vriest het? Stel het plantwerk dan nog even uit totdat de vorst uit de grond is. Project NL in Beeld De laatste decennia is er veel veranderd in het Nederlandse landschap en de volgende decennia zal dat proces zich nog sneller vol trekken. Een deel van die veranderingen kun je, door vergelijking van topografische kaarten en door statistieken, vaststellen. Maar een belangrijk deel van die veranderingen krijg je zo niet helder. Daarom heeft de stichting Saxifraga besloten om het project 'NL in Beeld' te starten. De bedoeling is om van elk kilo- meterhok in Nederland ten minste drie foto's te maken en door dit over een tiental jaren te herhalen kun je veel informatie verkrijgen. Iedereen die een foto kan maken kan mee doen. Meer info op www.saxifraga.nl onder het project "NL in Beeld". Europees Jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Volgend jaar is uitgeroepen tot het Europese jaar van de vrijwilliger. In onze herfst editie van "De Boom In" hebben we al een klein voor schotje genomen. Landschapsbeheer wil dit niet zomaar voorbij laten gaan en organiseert landelijk een kennismarkt en een symposium. Tevens zal bij de Natuurwerkdag contact gezocht worden met onze natuurvrienden aan de andere kant van de grens. Natuurgidsencursus In januari 2011 start de IVN weer een natuur gidsencursus op Walcheren, ofwel een oplei ding voor natuurgids en/of educatief mede werker. Deze cursus die 1 V2 jaar duurt, biedt o.m. het volgende: ongeveer 30 lesavonden en 15 excursies, natuur(werk)weekend, lessen over o.a. planten, vogels, insecten, paddenstoelen en hun biotopen, didactische werkvormen ofwel hoe breng ik mijn kennis over op ande ren, komen aan de orde. Zelf bezig zijn met wat leeft, groeit en bloeit. De woon- en leef omgeving wordt als uitgangspunt genomen. Voor meer info kun je kijken op www.ivn.nl. www.landschapsbeheerzeeland.nl 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 32