De bloemen van de kamperfoelie zijn niet alleen mooi, maar ook nuttig voor vele insecten. Fota:Luciën Calle Bitterzoet, bessen en bloemen Foto: Luciën Calle Her en der in de polder kun je er af en toe ook eens een tegenkomen, al is dat niet vaak. Bitterzoet Bitterzoet vormt een soort klimmend struikje die tot zo'n 2 meter hoog wordt. Deze is vaak te vinden in verruigde slootkanten en heggen. Hij kan redelijk goed tegen zoutinvloed en is mede daardoor veel te vinden in de Zeeuwse slootkanten en duinen. De plant heeft kleine paarse bloemen en geeft daarna rode giftige bessen. Heggerank Heggerank is een forse klimmer die enkele meters kan uitgroeien door gebruik te maken van andere struiken en kleine bomen. Hij sterft iedere winter boven de grond af en loopt vanuit een wortelknol weer terug uit. De plant bloeit met groenwitte bloemen en krijgt rode bessen. De wortelknollen kunnen vrij groot worden. Ook de heggerank is een belangrijke voedselbron voor insecten, voor de heggenrankbij en het heggeranklieve- heersbeestje is hij zelfs onmisbaar. Heggerank met onopvallende bloemen Foto: Luciën Calle Klimop Klimop is bij iedereen bekend, met zijn hecht- wortels kan hij meters hoog tegen bomen en gebouwen opklimmen. Wat veel mensen over het hoofd zien en wat zeker niet onbelangrijk is voor heel veel insecten, is dat de klimop bloemen heeft. Deze bloeien in de herfst, wanneer er weinig andere planten beschik baar zijn voor o.a. diverse bijen en zweefvlie gen. Bomen met een draagkrachtige stam worden door klimop nauwelijks geschaad, de klimop zorgt boven in de boom voor een hoge natuurwaarde.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 6