Paradijselijk wonen Foto: Ineke Kostense In deze rubriek gaan we op bezoek bij de eigenaren van de parels in het landschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boerderijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. Paradijselijk wonen $8ïö5§$ll Het is een landelijke trend dat steeds meer boerderijen bewoond worden door burgers. De omliggende landbouwpercelen komen veelal in handen van boeren in de omgeving en het pand wordt aan een burger verkocht. Vaak zijn ze al onttrokken aan het intensief agrarisch gebruik doordat de boerderij nog bewoond werd door de gepensioneerde boer. Als de agrariër in ruste de stap zet om in 'de binnen' te gaan wonen, komt het onderkomen op de vrije markt. De nieuwe bewoners hebben ieder hun eigen beweegredenen om op'de buiten'te gaan wonen, leder probeert op zijn eigen wijze er een paradijs van te maken. Zo ook Kees en Ineke Kostense in de Elisabethpolderten oosten van Biervliet. De boerderij werd door de toenmalige bewoner in 1977 te koop aangeboden aan deze familie die eigenaar was van enkele omlig gende landerijen. Kees en Ineke hadden in die tijd een huisartsenpraktijk in Barendrecht en het leek hun wel aardig om in hun geboorte streek een vakantieboerderij te hebben. In het begin werd deze plattelandslocatie alleen als weekend- en vakantieverblijf gebruikt. In 1982 werd Kees directeur van het ziekenhuis op Walcheren en ging het gezin in Biervliet wonen. De boerderij is gelegen in de Elisabeth- polder die in 1866 ontstond.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 22