Een polder van 242 ha, gelegen tussen Biervliet en de Braakman. Bij aankoop bestond de boer derij uit een zeer bescheiden woning gebouwd in 1956 en een schuur uit 1936. De oorspronke lijke houten schuur met rietendak was in 1934 afgebrand. In 1936 werd een nieuwe moderne landbouwschuur met mansarde dak terug gebouwd. In de schuur een paardenstal voor 4 werkpaarden en een stal voor 9 melkkoeien. Het weiland behorende bij het erf, in totaal 2 ha, werd vanaf toen in eigen beheer genomen. Er werden schapen ingezet als maaimachines om het gras kort te houden. Schapenmelkerij De ambities van Ineke reikten verder dan alleen voor het gezin en het erf te zorgen. Zij wilde meer gebruik maken van de mogelijk heden die het erf bood. In 1982 kochten zij een koppel melkschapen op Walcheren en een ram in Friesland. Dit groeide uit tot een schapenmelkerij van 40 dieren. Aanvankelijk werden de schapen handmatig gemolken maar in 1986 kwam de eerste melkmachine om 2 schapen gelijktijdig te kunnen melken. De melkstal werd ook aangepast om uiteindelijk 40 schapen te kunnen melken. De schapen werden'op stand'gemolken. Dit is tweeërlei uit te leggen maar hier wordt bedoeld dat de schapen op een verhoging staan om op werkhoogte gemolken te kunnen worden. Naast het melken van de schapen werd de melk in eigen beheer verwerkt tot schapenkaas. Ten behoeve van de schapenhouderij werd het bedrijf met 4 ha uitgebreid tot 6 ha. Eén van de bijgebouwen werd aangepast voor de kaasbereiding en gekoelde opslag. De bouw kundige eisen die het Centraal Orgaan voor de De Boom In LENTE 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 23