aa ««ml urvnhetMM^.^.. Vrijwilligers bekijken korstmossen Foto: Sandra Dobbelaar Het jaar van de Boerenzwaluw Sovon en Vogelbescherming hebben 2011 uit geroepen tot het jaar van de Boerenzwaluw. Deze typische boerenlandvogel is allang niet zo algemeen meer als vroeger. De populatie is de afgelopen 40 jaar met 50 tot 75% afgenomen. De reden van de afname is niet geheel bekend. Daarom wordt er in het kader van dit project extra onderzoek uitgevoerd. Als er bij jou Boerenzwaluwen broeden kun je meedoen met een onderzoekje. Er is een laagdrempelige publiekstelling. Voor wie een extra inspanning wil leveren kan meedoen met een onderzoek naar de nestplaatskeuze of een meerjarig monitoringsprogramma opzetten. Mochten er op jouw erf geen Boerenzwaluwen broeden, maar wil je toch meedoen met het onderzoek, neem dan con tact op met de locale vogelwerkgroep; www.steltkluut.nl of www.duumpje.nl Op de website www.jaarvandeboerenzwaluw.nl is veel informatie te vinden hoe je de Boerenzwaluw op je erf kunt helpen. Cursussen en bijeenkomsten Komend jaar zijn er weer heel wat bijeenkom sten. Zo zijn er weer minimaal 5 openbare excursies in het kader van Buitenlui actief (erfexcursies) in alle regio's en staan er weer diverse themabijeenkomsten op het programma. Waaronder: kerkuilen, paard in het landschap en watervoorziening op het Zeeuwse erf. Ook vrijwilligers kunnen hierbij aansluiten. Tevens zullen er weer in totaal 4 Hoogstamfruitdagen komen. Het openbare aanbod kun je vinden op onze website. Bezuinigingen Zoals iedereen waarschijnlijk wel weet ligt de subsidie voor het landschap(sbeheer) onder vuur. Ook onze stichting zal waarschijnlijk niet gespaard blijven. Voor de actuele stand van zaken kun je kijken op onze website www.landschapsbeheerzeeland.nl Personeelsvertegenwoordiging(PVT) SLZ zal naar aller waarschijnlijkheid een PVT gaan krijgen welke bestaat uit 3 SLZ'ers van de "werkvloer". Zij zullen zich adviserend bezig hou den met alle besluiten die betrekking hebben op de arbeidsomstandigheden van alle SLZ'ers. De Boom In LENTE 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 33