Een jaar vol communiCatie Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ O De afdeling Communicatie is verantwoor delijk voor de inhoud en vormgeving van de communicatie (denk aan persberichten, web site, De Boom In, folders) en de organisatie van voorlichtingsbijeenkomsten (denk aan lezingen en excursies maar ook standwerk), dit alles met als doel het werk van SLZ beter bekend te maken. Ook proberen we hiermee de kennis en daardoor de kwaliteit van het landschap en het landschapsonderhoud te verhogen. En via diverse middelen motiveren we onze vrijwilligers en eigenaren/beheer ders en betrekken wij hun bij de werkzaam heden van SLZ. Hierdoor hopen we zo een groter maatschappelijk draagvlak te krijgen voor natuur- en landschapsbeheer. Opening Ommetje Ritthem Volgens plan De communicatiedoelstellingen zijn verwoord in het communicatieplan. Dit plan vormt een leidraad voor de manier waarop en hoe SLZ zich wil en moet profileren. De naamsbekend heid van SLZ in het algemeen en haar werk zaamheden in het bijzonder zijn door boven genoemde voorlichtingsactiviteiten vergroot bij met name de bevolking en subsidiegevers in alle regio's van Zeeland. Onze activiteiten zijn in eerste instantie gericht op eigenaren/ beheerders en daarnaast ook op vrijwilligers, overheden en het grote publiek. Acties voor verschillende doelgroepen In 2010 hebben we 16 lezingen, 14 excur sies en 13 bijeenkomsten gehouden op de verschillende werkvlakken die SLZ rijk is. Voorbeelden: Voor alle agrariërs is er in samenwerking met de provincie Zeeland een lezing gehouden over de "Groene dien sten" in de landbouw, voor eigenaren van verborgen buitens was er een lezing te Oostkapelle, voor bewoners en vrijwilligers is er in Retranchement een boomkikker excursie geweest, in samenwerking met de Provincie Zeeland organiseerden we een informatie- 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 14