Kwaliteit van het landscha notitie van Landschapsbeheer Nederland Landschap kent samenhang Landschap verandert continu Landschap wordt beleefd door mensen Eigenschappen van landschap Bron: LBN Door: Robert Wielemaker, medewerker SLZ Als Stichting Landschapsbeheer Zeeland werken we dagelijks met de woorden "landschap" en de kwaliteit hiervan. Ook onze zusterorganisaties in andere provincies doen dit. Maar wat bedoelen we hier mee? Om hier meer eenheid in te brengen bij Landschapsbeheer én naar onze partners toe is dit voorjaar Landschapsbeheer Nederland langs alle provinciale stichtingen gegaan om de (werk)definities van "landschap" en "kwaliteit van het landschap" af te stemmen. eigenschappen van een landschap. Deze zijn: specifieke samenhang, begrenzing, wis selwerking van mens en natuur, het continu veranderen van het landschap en de beleving van mensen. Wanneer je al deze onderdelen in een definitie giet komt de volgende (werk) definitie eruit rollen: "Landschap is een geïntegreerd samenspel van natuurlijke factoren en resultaten van menselijk handelen, waarvan het karakter bepaald wordt door de voortdurende actie en interactie hier van". Wat is Landschap? Omdat er vele definities zijn van landschap willen we eigenlijk niet spreken van een defi nitie maar van een werkbare visie. Om die in te vullen, gebruiken we de belangrijkste Wat is de kwaliteit van Landschap? Het toekennen van waarde aan landschap gebeurt onvermijdelijk vanuit verschillende achtergronden, vakgebieden of sectoren. De toekenning van kwaliteit wordt ingegeven 14

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 16