Door: Paula Bremmers, vrijwilliger SLZ Hoe ik als vrijwilliger in aanraking kwam met Stichting Landschapsbeheer: Dat begon zo ongeveer 8 jaar geleden. We hadden net een boerenwoning gekocht op Schouwen-Duiveland op 2200 m2 grond. Die grond wilde ik graag streekei gen inrichten en zo kwam ik in aanraking met Arjan de Hulster, medewerker bij SLZ. Hij is bij ons komen kijken en heeft ons advies gegeven. In die periode heb ik ook de cursus "Streekeigen Boerderij Erf" van SLZ in samenwerking met Gerard Smallegange, gevolgd. Begraafplaats Een tijdje later nam SLZ weer contact met mij op met de vraag of ik een klusje kon doen voor Landschapsbeheer. Zij hadden iemand nodig die de historische begraafplaatsen op Schouwen-Duiveland in kaart kon brengen. Deze gegevens waren nodig voor een sta giaire die daarover een afstudeeropdracht deed. Zo ontstond het dat ik kwam rond te dolen op oude begraafplaatsjes, waar ik de vermeldingen op de scheef gezakte grafste nen opschreef. Toch een beetje apart. Ommetje Een jaar later las ik berichten over het idee om voor de bewoners ommetjes te creëren rond de dorpen. Het liefst over de landerijen, zoals dat vroeger voor de verkaveling kon. Het liefst met een historische achtergrond. En zo ging ik met ondersteuning van SLZ aan de slag met het ommetje Noordgouwe. Ons idee was om vanuit dit ommetje een wandelnetwerk te bouwen naar de ommetjes rond andere dorpen. Die vraag hebben we bij Stichting Landschapsbeheer en de provincie neergelegd. De provincie was in eerste instan tie wat afhoudend. Men wilde eerst andere wandelpadennetwerken afmaken, zoals het Kiekendiefpad. Twee jaar later was men wel enthousiast over een Wandelpadennetwerk op Schouwen-Duiveland en gingen we aan de slag. Inmiddels was er geld voor het netwerk van gemeente en provincie. Kroon op het werk Arjan de Hulster benaderde mij om plaats te nemen in de Kerngroep van het Wandelpadennetwerk. Daar moest ik wel even over nadenken. Ik heb ook nog ander werk en dit zou wel het een en ander aan tijd kosten. Maar goed, het was na al die jaren inmiddels mijn kindje geworden. En het is natuurlijk een kroon op het werk. Zo gingen we aan de slag; we belegden een grote vergadering met alle partijen op Schouwen-Duiveland die met dit onderwerp te maken hebben, zoals Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, VVV, Zo kwam ik in aanraking met Stichting Plattelandsvernieuwing Schouwen-Duiveland en zij vonden het een goed idee om dit ini tiatief in de Stichting op te nemen en het te ondersteunen. De financiering is rondgekomen via Stichting Landschapsbeheer en de (toen nog) Heidemij (Arcadis). Vervolgens zijn we op zoek gegaan naar grondeigenaren die dit initia tief wel zagen zitten. Dat was wel even zoeken, maar we hebben er een gevonden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 18