Jo Timmers uit IJzendijke heeft, opgeleid als chemisch technoloog, in allerlei rollen bij DOW gewerkt. Hij is geboren in de Noordbrabantse Kempen, maar verhuisde in 1976 vanwege zijn werk naar Terneuzen, en later naar het buiten gebied van IJzendijke. Als 'buitenlui' leerde de familie Timmers SLZ kennen. In hun hoogstam- boomgaardje werd b.v. de praktijkdag van de hoogstamsnoeicursus gehouden en ze kregen advies voor aanplant van een meidoornhaag op het erf. Via 'boeren-planten-bomen' werden kort geleden nog enkele nieuwe hoogstammen aangeplant. Klik met de natuur In 2009 is Jo met pensioen gegaan. Na zijn drukke baan, waarvoor hij steeds weken lang in Amerika of het Midden-Oosten ver bleef, kreeg hij toen weer tijd voor hobby's, zoals bijen houden en vrijwilligerswerk. Heel zijn leven heeft hij al een klik met de natuur. Vandaar dat hij in 2010 voorzitter Jo Timmers Foto: Nettie Wilderom is geworden van de west-zeeuwsvlaamse Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje. Ook is hij bestuurslid van IVN de Zeeuwse Delta. Thuis Tijdens dit interview heeft hij net zijn tweede vergadering van het SLZ-bestuur erop zitten. "Ik voel me al aardig thuis bij SLZ, het personeel is een enthousiaste groep mensen", vertelt Jo. "Het is mooi dat er zoveel vrijwilligers bij betrokken zijn, zij doen samen met SLZ belang rijk werk! Ik leer er op het moment veel dingen bij, zoals bijvoorbeeld tijdens de onlangs gehouden presentatie van Landschapsbeheer Nederland over de visie op landschap en kwali teit van landschap die op het moment ontwik keld wordt. Vertegenwoordiger Ik ben voor dit bestuur gevraagd als verte genwoordiger van de natuurbescherming en ook vanwege mijn binding met West-Zeeuws- Vlaanderen; men wil graag bestuursleden uit de verschillende Zeeuwse regio's bij SLZ. Ik zal proberen signalen op te pikken en als bestuurs lid dus vooral het aspect natuurbescherming en de regio Zeeuws-Vlaanderen in de gaten houden. En ik kom uit het bedrijfsleven, nuttige ervaringen daar opgedaan breng je ook mee als bagage". De Boom In ZOMER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 21