Een lange zomerse dag op de akkers Met een kleine ploeg mensen staan we te schoffelen tussen de bieten. De zon staat hoog aan de hemel. Iedereen werkt in korte broek want het is broeierig weer. Onafgebroken horen we de veldleeuwerik zingen. Het is een heerlijk geluid. Dan is het weer even helemaal stil en hoor je alleen in de verte een tractor wat ronken. Bij de akkerrand aangekomen zien we een fraaie bloemenpracht met korenbloem en klaproos. Wat later zien we een groepje patrijzen tussen de bieten rondscharrelen. Na de middag gaan we bonenruiters maken. Met stokken moeten er oppers worden gemaakt, waarover de geoogste bonen worden gehangen. Het is best een precies werkje. Als je het niet goed stapelt, valt alles er makkelijk weer vanaf... v\ Is dit een sfeerbeeld uit het boerenleven van een eeuw geleden? Zomaar een werkdag zoals destijds voor een groot deel van de Zeeuwse inwoners heel gewoon was? Tegenwoordig kent bijna niemand meer het traditionele werk op de akkers. De modernisering van de landbouw is vanzelfsprekend niet tegen te houden. Maar het is toch wel jammer dat hiermee de kennis en het beleven van het aloude landschap steeds verder verloren dreigt te gaan. Toch is het hier geschetste plaatje er niet alleen een vanuit het verleden, maar hopelijk ook weer een van de toekomst. Want Stichting Landschapsbeheer Zeeland, heeft in samenwerking met Het Zeeuwse Landschap een nieuwe vrijwilligersploeg opgestart: Werkploeg traditioneel agrarisch natuurbeheer.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 22