LEENHOUTS MEIZONBV nieuwbouw verbouw restauratie asbestsanering Nieuwe werkgroep Gedacht wordt aan een betrekkelijk zelfstandig opererende vrijwilligersgroep die zich bezig houdt met traditioneel agrarisch werk. Hiermee wordt op een heel kleine schaal de ecologische en cultuurhistorische waarde van het boerenland vergroot en tegelijk ook een beeld gegeven, hoe het land vroeger bewerkt werd. Daarnaast wordt aan de deelnemers de mogelijkheid geboden het authentieke boerenland actief te beleven. Tot slot wordt kennis over traditionele methoden levend gehouden. Wie kent immers nog de techniek van zeisen en opperen? We gaan dus op zoek naar mensen die dit soort vrijwilligerswerk willen doen en (oudere) kenners van dit soort agrarische gebruiken, om die wetenschap over te brengen. We hebben inmiddels met een kleine vrijwilligersgroep rondom de Hoeve van der Meulen een start gemaakt. Dit is een uitermate geschikte plaats daarvoor, omdat op deze plek kleinschalige akkertjes afgewisseld met weiden zijn aangelegd. Er zijn akkerranden met zeldzame akkerkruiden zoals naaldenkervel en naakte lathyrus. Het geheel ligt ingebed in een prachtig landschap, met aan de horizon de contouren van het dorpje 's Heer Abtskerke. Op de Hoeve zijn nu 4 vrijwilligers gestart. Het zou mooi zijn als die groep nog wat verder versterkt wordt. Ook in de andere regio's zijn er mogelijkheden. Werkzaamheden Onderhoud aan kleinschalige biologische akkers en akkerranden (onkruid vrij houden), traditionele manier van oogsten, zoals oppers en ruiters maken, oogsten van zaad van gewenste akkerkruiden, weidevogelbescherming e.d. zullen de meest voorkomende werkzaamheden zijn. Desgewenst kan ook winterwerk worden uitgevoerd, zoals het afzetten van hagen, knotten van wilgen etc. De vrijwilligersploeg zal vanuit SLZ begeleid worden. Mensen die interesse hebben om deel te nemen, zijn van harte welkom en kunnen zich melden bij lucien.calle@slz.landschapsbeheer.nl Leenhouts' Aannemings-Bedrijf b.v. Neringweg 11, 4501 PB Oostburg telefoon: 0117-474000 www.leenhoutssluis.nl Vakgroep Ift k erkend restauratieaannemer Restauratie'». De Boom In ZOMER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21 Grenadierweg 15 4338 PG Middelburg Postbus 8021 4330 EA Middelburg Tel. 0118-629353 Fax 0118-613488

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 23