oortvliet fji up* Doof. Iman Labruyère, medewerker SLZ In deze rubriek gaan we op bezoek bij de eigenaren van de parels in het landschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boerderijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. Wanneer je aan komt rijden over de Schoondorpseweg ontneemt een dijk met populieren het zicht op het erf. Maar als je aan het einde van de weg linksaf de Schelphoekseweg opdraait doemt aan de rechterzijde een magnifiek erf op. Als een groene oase ligt het vlak aan de Oosterscheldedijk, ten zuiden van Poortvliet. Twee statige paardenkastanjes markeren de oprijlaan. De prachtige boerderij draagt geen officiële naam, maar staat in de streek bekend als 'De Schelphoek' We zijn op bezoek op het erf van Arie en Ina van der Zwan. Monument Het zonnetje schijnt en het is dan ook heerlijk om buiten aan de tuintafel te zitten en de eigenaren van deze mooie plek te interviewen. Al snel steekt Arie van wal. "De boerderij is gebouwd in 1792. Zowel het woonhuis als de schuur dateren van die tijd. Tot 1973 was de boerderij nog in bedrijf. De boerderij is door degene die het toen kocht gelukkig gespaard. Voor het zelfde geld had hij de schuur afgebroken en er een lelijke loods neergezet." In 1992 kochten Arie en Ina deze prachtige stek, waarna in 1993 een restauratie volgt die uitgevoerd wordt door de restauratie architect Weijts uit Bergen op Zoom. Tijdens de restauratie is de boerderij weer helemaal in originele staat teruggebracht. In het verleden was er een bakkeet aan het huis vast gebouwd. Door vele aanpassingen in de loop der jaren ontsierde dit gebouwtje het geheel

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 24