De resultaten van de Erftrofee 2010 Het erf leeft en ook deErftrofeeleeft bij de inwoners van Zeeland. Dat bleek wel uit de vele inzendingen die we kregen naar aanleiding van onze oproep om mee te doen aan de 'Erftrofee 2010. De Erftrofee is een eervolle waardering voor de gemaakte keuzes van een eigenaar bij de inrichting van zijn erf. Zeker als hij op zijn erf iets extra's doet wat het Zeeuwse landschap meer waarde geeft. Veel erfeigenaren zijn gemotiveerd bezig met een levend streekeigen erf, passend in ons landschap. In dit artikel een terugblik: wat heeft de Erftrofee voor de winnaars teweeg gebracht? Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ De Kettinghoeve in Tholen Het winnende erf van de familie Bierens- Potappel, had volgens de jury van Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO) en de Boerderijenstichting Zeeland (BSZ), het meeste evenwicht in streekeigenheid, flora fauna, bruikbaarheid voor de landbouw en de inrichting van het erf. erf, hij vindt het een bekroning op al zijn werk!", aldus Mieke. De Erftrofee wordt nuttig besteed Mieke vervolgt: "Daar de beide dochters een paard bezitten en zij inmiddels de boerderij voortzetten, komt er een weiland rondom de boerderij. De ingang wordt gesierd door een mooi houten hek, aange schaft met de gewonnen Erftrofee". Bekroning op werk De ervaring van de eigenaren Mieke en Rinus over het winnen van de Erftrofee is alleen maar positief: "Wij waren zeer blij verrast dat wij de winnaars waren van de Erftrofee, we hebben een mooie boerderij maar er zijn zoveel prachtige pareltjes in de Provincie en het eiland Tholen. We heb ben meegedaan omdat we het een mooi initiatief vinden, vooral de samenwerking van de diverse partijen sprak ons erg aan. De aandacht op het eiland Tholen vestigen was voor ons ook een reden om mee te dingen naar de prijs. We vinden het ook naar de burger toe belangrijk dat het erf en de gebouwen er goed verzorgd uitzien zodat een ieder die er oog voor heeft mee kan genieten. Vooral Rinus heeft heel wat uren besteed aan de gebouwen en het Het nieuwe hek Foto: Mieke Bierens Mieke: "Heel veel leuke reacties hebben we gekregen, van familie, vrienden en beken den. Mailtjes, telefoontjes, bloemen, kaart jes echt heel bijzonder. De pers heeft ons ook vaak bezocht zoals de Eendrachtbode, Thoolse Bode, Boerderij, Stal en akker, Wonen in de Regio, etc. dat is een bijkomstigheid die wij van tevoren 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 30