laar van het Europees jaar van het vrijwilligerswerk Boerderij En Zeeland Vrijdag 13 mei was er op Hof Werendijke te Zoutelande de Kennis- en ontmoetingsdag voor actieve vrijwilligers op het gebied van cultuurhistorie en voor boerderijeigenaren. Tijdens deze dag is de gids voor instandhou ding en herstel van kleine historische ele menten in Zeeland officieel overhandigd aan gedeputeerde Ben de Reu. Deze gids kun je bestellen via onze website. Sponsoring De Vrije Zaklopers uit Nisse is een groepje mensen die samen trainen om hun conditie op een gezellige manier op peil te houden en zijn daarbij lekker buiten in hun geliefde gebied, de Zak van Zuid-Beveland. Zij organi seren jaarlijks de Meidoornloop en de Grote Zakloop. Onlangs hebben zij de opbrengsten van deze loop gedoneerd aan ons, op voor waarde dat het iets tastbaars in de Zak moest zijn. Dankzij hun gift hebben we, bij het pro ject "Historie van het water", de weel langs de Noldijk/Brilletjesdijk weten te herstellen. Deze was niet meer zichtbaar (als weel) in het land schap en dankzij de Zaklopers weer wel. Bezuinigingen Met het ter perse gaan van dit nummer zal er waarschijnlijk meer duidelijkheid (15 juni) zijn over de voorgenomen bezuinigingen die SLZ te wachten staan. Voor de actuele stand van zaken kun je kijken op onze website. Studiedag dijkenbeheer Vlaanderen- Nederland Dijken zijn kenmerkende elementen voor het polderlandschap in Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Naast een waterkerende functie hebben de dijken nog andere belangrijke functies voor flora en fauna. In dit grensover schrijdende project zullen diverse sprekers op 24 juni het belang hiervan uitleggen. Zoals het er nu uitziet zullen we een uit wisseling hebben met Vlaamse "Dag van de Natuur"(19 november) en de Zeeuwse Natuurwerkdag (5 november). Op deze nati onale werkdagen kunnen deelnemers op locatie beheerswerk (knotten, e.d.) uitvoeren. Daarnaast zullen we nog een keer bij onze Vlaamse natuurvrienden gaan werken en op excursie gaan. De Boom In ZOMER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 35

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 37