!R 2011 Stichting Landschapsbeh Er werd samen met 10 andere organisaties deelgenomen aan het Meldpunt Erfgoed Zeeland. Enkele medewerkers van het Museum voor Oude Technieken (MOT) in Grimsbergen (B) zijn op bezoek geweest i.v.m. hun waterputtenproject. Projecten Herstel kleine elementen: Er waren drie projecten herstel kleine elementen, die alle drie in 2010 werden afgerond. Eigenaren van kleine elementen als welputten, dampalen, varkenskotten, kippenhokken, makelaars of een ander karakteristiek element konden subsidie aanvragen bij SLZ. Mede doordat SLZ door externe vrijwilligers met grote kennis van dergelijke elementen werd ondersteund kon er goed advies worden gegeven. Maar vooral de enorme inspanningen die eigena ren moesten geven om het herstel tot een goed einde te brengen waren onmisbaar. Het geeft aan dat veel eigenaren positief staan tegenover het herstel. Voorbeelden van opgeknapte elementen zijn een wagenhuis in Biggekerke wat niet meer dan een bouwval zonder dak was. Nu staat het er weer als nieuw bij, inclusief dak en deuren. Een weegbrughuisje in Cadzand, waarvan de muren vol scheuren zaten en de kozijnen versleten waren. Ook dit staat er weer in volle glorie bij, inclusief luiken voor de ramen. Zeer arbeidsintensieve knip- voegen in Lewedorp zijn door de eigenaar, een ware vakman, hersteld. Zo zijn er nog tientallen andere elementen te noemen. Wil je alles weten? Vraag dan ons jaarver- Waterpütvander Hoeven slag op. Foto:SLZ

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 7