Ontdekkingstocht "Sporen in de Zak" verbindt 190 kilometer aan wandelpaden die kriskras door het land schap lopen. Er wordt niet alleen gebruik gemaakt van bestaande wegen, maar ook van nieuw aangelegde, meest onverharde paden. Hieronder vallen de ruim 16 km zogenaamde "boerenlandpaden", waarvoor met 30 verschil lende eigenaren contracten zijn afgesloten. Hierbij wandel je langs akkers en door weides, waardoor je het landschap van een heel andere kant ziet. Leuk voor de wandelaar, maar ook voor de boer, want een dergelijke wandelbele ving helpt draagvlak scheppen voor de agrari sche sector. Verder gaan de paden over dijkjes, langs welen en door wuivende rietkragen, waardoor je als wandelaar een ware ontdek kingstocht maakt langs de sporen die in het landschap zijn ontstaan door de eeuwenlange strijd tegen het water. Door: Arjan de Hulster, medewerker SLZ Eén van de hoogtepunten in 2010 voor wandel-minnend Zeeland was toch wel de afronding van het wandelnetwerk "Sporen in de Zak", in Zuid-Beveland. Alhoewel in heel Zeeland op dit moment en in de komende jaren derge lijke netwerken worden aangelegd, is de Zak een van de eerste delen van de provincie (naast het "Kiekendiefpad" ten noorden van Goes) waar nu reeds een volledig gebiedsdekkend wan delnetwerk volgens het zogenaamde knooppunten systeem aangelegd is. Hierbij kan de wandelaar zelf de route en de afstand bepalen door een tocht uit te stippelen langs de verschillende knooppunten.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 8