gekeken Foto: Karin Klip teheer nt 7êMr-, Op vrijdag 24 juni is een studiedag georga niseerd over dijkenbeheer in Vlaanderen en Nederland op de Vliethoeve in Assenede (België). Deze bijeenkomst is georganiseerd door de Provinciale Landbouwkamer van de Provincie Oost-Vlaanderen en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Het nut van een dijk Dijken zijn kenmerkende elementen voor het polderlandschap in Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Naast een waterkerende functie hebben de dijken nog andere belangrijke functies. Door verschillen in grondsamenstel- ling, ligging ten opzichte van de zon en beheer is iedere dijk uniek. Planten die normaal gesproken een meer zuidelijke verspreiding hebben, komen op zuidhellingen van dijken in onze regio's regelmatig voor. Ook voor dieren zijn dijken onmisbaar. Zo fungeren dijken als verbindingszones tussen verschillende leefge bieden. Om deze natuurwaarden te behouden is een goed beheer noodzakelijk. Vaak gaat het om maatwerk per dijk. Welk beheer past het best op een bepaald type dijk en hoe kunnen we dit zo efficiënt mogelijk doen? Verruiging Tijdens het morgenprogramma van de stu diedag werd een drietal lezingen gehouden. Peter Maas van Staatsbosbeheer verzorgde de eerste lezing met als thema: "Belang van dijkenbeheer- flora". De kern in zijn verhaal is dat het met de natuurwaarde op de meeste dijken niet zo goed gesteld is. 'Grote' soorten (ruigtesoorten) nemen toe, terwijl de 'lage'

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 12