is groeikrachtig en kan op latere leeftijd een grote hoog- stamboom vormen. Vanouds als zodanig bekend en geliefd als een van de beste stoofperen, vergelijk baar met St. Remy en Brederode. Als enig minpuntje heeft de IJsbout dat deze gevoelig is voor neusrot. IJsbout Foto: Kees Tonkens Bruine kriekpeer Foto: Sandra Dobbelaar Sommige oude rassen werden vroeger wel als haagbeplanting rond een boomgaard geplant. De Bruine kriekepeer is zo'n ras. De boom van Belgische afkomst is in dergelijke gevallen op halfstam veredeld. Maar voldoet echter ook goed als hoogstam die in de kuststreken veel is aangeplant. De vruchten zijn vrij klein, maar sappig en zoetzuur van smaak. De houdbaar heid is matig. Typisch een soort om direct uit de boomgaard te eten! De peer Comtesse de Paris: Ontstaan in 1882 in Frankrijk. Goed groeiende boom, die een breed piramidale kroon vormt. Geschikt voor klei grond, niet voor zandgrond. De vruchtbaarheid is groot, de vruchten zijn bleekgroen van kleur Comtesse de Paris Foto: gescand uit het boek 'De Nederlandsche Boomgaard' en hebben een gladde schil met stippen die nauwe lijks van kleur ver andert bij rijpheid. Een sappige zoete peer, met weinig aroma. De kers Napoleon Bigarreaux De bomen groeien vrij sterk, opgaand bolvormig. Ze zijn zelfsteriel. Een bestuiver is dus nodig. De vruch ten zijn dik, geel met rode blos of helemaal lichtrood. Ietwat gemarmerd. Het roomkleurige vruchtvlees is vast, zeer sappig en heeft een goed aroma. In de Limburg (België) worden het vaak ook wel "Witte Buiken" genoemd. Bovenstaande rassen zijn beschikbaar via de nieuwe bestellijst 'Boeren Planten Bomen'. De nieuwe lijst kunt u downloaden via onze website of aanvragen bij ons kantoor. $Si(j/)rireaLt \japoLeof{ Foto: Eddie Dobbelaar De Boom In HERFST 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 15