het verzoek binnen om deze wilgentunnel te bouwen. De schoolkinderen hebben met veel enthou siasme meegewerkt aan de bouw van de tunnel, op deze manier werd het echt iets van hun zelf en zullen ze er goed op passen. Tijdens het bouwen konden ze zich maar moeilijk voorstellen dat er aan al de kale staken blaadjes zouden groeien maar inmid dels weten ze wel beter. Met de tunnel op het plein wordt er een stukje levende natuur op speelse wijze binnengehaald. Een "huisje" wat er elk seizoen weer anders uitziet en waarin op wat langere termijn ook kleine beestjes en zwammetjes zich zullen huisvesten. Net als bij de knotwilg heeft de wilgentunnel ook onderhoud nodig. Zonder onderhoud groeit een wilgentunnel vooral aan de bovenkant met als gevolg dat de tunnel steeds opener wordt. De nieuwe loten moeten gesnoeid worden of weer naar onderen afgebogen en in het frame van de tunnel gevlochten worden. Bij dit onderhoud worden de kinderen betrokken, spelenderwijze leren ze zo veel over de natuur. En wie weet wordt op deze manier de belangstelling voor de natuur wel verder aangewakkerd. Voor SLZ een niet alledaags karwei maar de uitdaging won het van de twijfel en we namen de opdracht aan. Voor het bouwen werden eerst twee soorten wilgen geoogst, de Katwilg en de 'Chermesina' (cultivar van Schietwilg). Katwilg heeft de eigenschap om krachtige, lange en rechte eenjarige scheuten te vormen die zeer buigzaam zijn. De 'Chermesina' heeft oranjerood gekleurde takken die wat dunner en fijner vertakt zijn dan de Katwilg. De Katwilg is vooral gebruikt voor de opbouw van het geraamte en de 'Chermesina' meer voor de afwerking en voor het mooie effect van het gekleurde hout in de winter.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 23