van de 19e eeuw in gebruik geweest. Volgens onze stamboom is hier in Crommenhoecke op 3 mei 1631 nog een familielid begraven. Pas later realiseerden wij ons dat het Walcherse gezegde" 't is der zö dood as achterom kromme'oeke" betekent: het is er ongelooflijk rustig. Het Hof De schuur en het huis waren toe aan een opknapbuurt. Van de voorgevel van de schuur was een deel van de planken al verdwenen. Een storm in november sloeg een groot gat in het dak, mede omdat de mendeuren niet zo veel meer voorstelden. Samen met architect Ben Gillissen hebben we een plan gemaakt voor de verbouwing van het huis. Mede hier door wonen we nog steeds in een voor ons "op maat" gemaakt huis. Er moest veel gedaan worden op meerdere fronten tegelijk. De schuur moest opnieuw gepotdekseld worden, het huis gestript en opnieuw ingedeeld. De tuin, ja die moest zéker aangepakt worden. De tarwe was eraf. De garage van betonplaten stond nog in de weg en moest dus gesloopt. Met tuinarchitecte Liesbeth Hamelink-Weug heeft Roos een tuinplan gemaakt. Tuinplan Dit plan is als basis gebruikt voor hetgeen er nu groeit en bloeit. Een geitenwei stond niet in het plan, maar vrienden van ons hadden geitenlammeren en wij kregen als welkomst geschenk op de boerderij twee geitjes. Er zijn geen leukere beesten dan geiten, ze zijn zeer nieuwsgierig en vriendelijk. Wel hebben ze ons een paar bomen en struiken gekost als ze weer eens ontsnapten en in no-time de bast van de boom aftrokken. Ik heb de veearts wel eens geholpen toen hij een geit wilde onderzoeken en door een andere gehoornde geit de wei uit werd gebokst. De geiten zijn inmiddels verdwenen (door het gedoe met de MKZ voorschriften) en hebben plaatsgemaakt voor een vijver met salamanders, kikkers en planten. Van het originele plantschema is niet veel meer terug te vinden. Roos heeft hier met veel zorg en liefde een prachtige tuin van getoverd. De Boom In HERFST 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 25