NATUURWERKDAG Vrijwilligersdag 2012 Noteer alvast in je agenda: zaterdag 11 februari 2012 is de jaarlijkse SLZ Vrijwilligersdag. De locatie is in Zuiddorpe te Zeeuws-Vlaanderen. Nadere info volgt t.z.t. Dit jaar alweer de 11e editie van deze nationale dag. Een ideale gelegenheid om kennissen, buren, collega's, vrienden etc. mee de natuur in te nemen om te werken. Mede dankzij een subsidie in het kader van het Europese jaar van het vrijwilligerswerk kunnen onze vrijwilligers deelnemen aan een uitwisseling die we met Vlaanderen zijn aan gegaan. Meedoen of meer info kun je vinden op onze website. Eu ropees jaar van het vrij wi II igerswerk 2011 Eerste Hulp bij Landschapsbeheer Een aantal jaren terug heeft Landschaps beheer Nederland deze cursus speciaal voor de werkenden in het landschap opgezet. Op zaterdag 22 oktober organiseren we weer zo'n cursus samen met de Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren. Alle vrij willigers kunnen hier gratis aan deelnemen. Nadere informatie/aanmelding te verkrijgen bij de administratie van SLZ. Kerkuilenvrijwilligers-infoavond met nieuwe inzichten Als kerkuilen-vrijwilliger wil je zo goed mogelijk voor deze vogels zorgen. Zo kun je denken aan: het zorgvuldig ophangen van de kast, het eruit halen van de vogels, het schoonmaken van de kast en het terughangen van de kast. De laatste jaren is er het e.e.a. veranderd op dit gebied. Graag willen we alle kerkuil-vrijwilligers een universele "update" geven zodat we allemaal werken volgende de laatste inzichten. Dit is één van de onderwerpen die op 7 en 14 december aan bod zal komen. Kijk op de website voor locatie en tijden. Aankondiging Thema-avond 'Vrijwilligers en Soorten' Op dinsdagavond 11 oktober organiseert SLZ een avond voor vrijwilligers die geïnteresseerd zijn in de bescherming van bijvoorbeeld weide vogels, uilen, vleermuizen boomkikker en kam- salamander etc. De avond is bedoeld als brede kennismaking met de soortenbescherming voor nieuwe vrijwilligers of voor werkzame vrijwilligers die ook in een ander seizoen actief willen zijn. Voor info en aanmelding info@slz. landschapsbeheer.nl 36

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 38