Wanneer een storend object (bv. nieuwe loods) in het landschap moet worden ingepast, is het niet handig om daar een niet streekeigen sor timent voor te gebruiken. Door dat afwijkende beplantingsassortiment trekt het element juist de aandacht, i.p.v. dat het minder opvallend wordt. Wij bieden d.m.v. de actie 'Boeren Planten Bomen' een gemakkelijke manier om aan streekeigen bomen en struiken te komen. Iedereen kan bestellen. Ook mensen die niet bij SLZ zijn aangesloten. Op onze website kun je het bestelformulier downloaden. Je kunt hem ook opvragen via onze administratie op telefoonnummer 0113-23 09 36 of per e-mail: info@slz.landschapsbeheer.nl Elk jaar hebben we 2 bestelrondes: De 1e bestelronde wordt geleverd uiterlijk 18 decem ber. Daarvoor dient je bestelling voor 30 okto ber binnen te zijn. De 2e bestelronde wordt geleverd uiterlijk 12 maart. Daarvoor dient je bestelling voor 30 januari binnen te zijn. De haagliguster is in tuinen een veel gebruikte soort. Deze soort kan zich door de bessen makkelijk uitzaaien o.a. in natuurgebieden. Dat is ongewenst en te voorko men door haagligusters alleen aan te planten daar waar ze inderdaad als geschoren haag wordt beheerd. Zo wordt voorkomen dat de soort bessen maakt. De haagliguster is ten opzichte van de Wilde liguster herkenbaar aan de brede bladeren en lange kroonbuis van de bloemen. Assortimentstabel In de nieuwe handleiding zit een assorti mentstabel, waarin voor alle soorten bomen en struiken het gebruik wordt geadviseerd. Daarbij zijn er kolommen met informatie per soort over ecologie, cultuurhistorie en land schap. Daarnaast wordt ook aangegeven in welke regio de soorten thuishoren. Het "Boeren Planten Bomen" bestelformulier is aan de nieuwe visie aangepast. Mensen die belangstelling hebben om de handleiding in te zien kunnen contact opnemen met SLZ. Wil je plantmateriaal bestellen dat gegaran deerd afkomstig is van een betrouwbare bron? De Inlandse vogelkers is een soort die in veel beplant ingstypen past. Ze groeit van oorsprong zowel op de kleigrond als op het zand. Deze soort heeft fraaie bloe men en veel bessen, die zoals de naam aangeeft, graag door vogels worden gegeten. De Boom In HERFST 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 7