Samenwerken aan de actieve zorg voor ons landschap Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Een mooie, maar geen gemakkelijke opgave. Het mag wel eens gezegd worden ook; het is een hele kunst, als je zelf als organisatie geen grond hebt, geen enkel terrein bezit. We staan als het ware met lege handen. Wie zich dat reali seert, begrijpt dat niets ons lukt zonder samen werkingspartners. Lege handen maar SLZ heeft een bult aan kennis en vaar digheden, om bewust naar het landschap te kijken en ermee aan de slag te gaan. SLZ maakt plannen en bevordert de uitvoering samen met partners. We ontmoeten mensen met eigen erven, bosjes of andere terreinen in het land schap. We kunnen ze enthousiast tonen wat de waarde van hun terrein is en een inschatting maken van de mogelijkheden die er zijn. Een streekeigen hoogstamfruitboomgaard, een mei doornhaag, het opknappen van een verwaar loosde authentieke bakkeet. Ideeën flitsen door het hoofd als je de kans krijgt voor een kijkje in de keuken bij een ander. Buitenlui actief, een Samen is het leuker Foto: Arendo Schipper cursus ecologisch groenbeheer met een excur sie naar een buurgemeente. We laten mensen zelf kijken, voelen, zien en weten. Niets leuker dan te ontdekken dat ook bij jou in de buurt een steenuil zou kunnen leven. Door mensen met elkaar in contact te brengen, komt uitwis seling en bewustwording bij de aankleding van het cultuurlandschap steeds een stapje dichterbij. Saai zou het zijn zonder elementen waar de focus op ligt: de kleine landschapselementen. Ze zijn van oudsher te vinden in het landschap en zorgen voor herkenbaarheid en afwisseling. SLZ adviseert en biedt praktische ondersteu ning aan de eigenaren van waardevolle land schapselementen. De tijd van bezuinigingen maakt het niet makkelijk. Maar we zoeken altijd naar subsidiekansen voor eigenaren, opdat deze landschapselementen niet verdwijnen. Over kleine historische elementen hebben we bijvoorbeeld onze kennis gebundeld in de 'Gids 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 12