Ontwikkeling van streekeigen landschap: dat doen we samen. Met mensen, organisaties en overhe den in Zeeland werkt SLZ samen aan behoud, versterking en ontwikkeling van het streekei gen landschap. Met vrijwilligers doen we veel aan onderhoud. Door samen bezig te zijn, verspreiden we (soms verdwenen) kennis en vaardigheden. Letterlijk brengen we soms het zonlicht in bos of struweel terug om meer te laten groeien en bloeien. Biodiversiteit is nodig om kwetsbare soorten te houden ofte krijgen. Inwoners participeren regelmatig en denken mee en zien meer handelingsperspectief. We maken mensen enthousiast en vaardig om zelf in het landschap aan de slag te gaan. Kunnen ze het niet zelf, dan steken we met vele enthou siaste vrijwilligers de handen uit de mouwen. Cursussen met eigen of externe deskundigen geven de nodige inhoud en motivatie om zelf te werken aan het verbeteren van het streek eigen landschap. Behoud en versterking van landschappelijke waarden staan voorop. De juiste toon vinden is ook een kunst! We zijn inzetbaar voor deskundig advies maar ook als makelaar; we kunnen vanuit een divers blikveld com municeren en weten op die manier mensen bij elkaar te brengen. Voor inwoners zijn er mooie projecten om de ontwikkeling van hun eigen omgeving te beïnvloeden. Een mooi voorbeeld zijn de wandelnetwerken. Kaal! zou het zijn als er veel bezuinigd wordt! Ook kinderen leren al vroeg dat samenwerken loont Foto: Sylvia Tuinder De kracht van SLZ: Het op maat kennis en handvatten bieden over gebieden in ons landschap en cultuurhistorie aan doelgroepen. Het meedenken met mensen om zelf cultuurhistorie te waarderen en omgevingskennis te krijgen. Het uitbreiden van kennis, bij de doelgroepen via cursussen en excursies. Het adviseren en opstellen van inrichtings- en beheersadviezen, het inventariseren en monitoren van zeldzame soorten en landschapselementen. Het uitvoeren van plannen en het adviseren voor beheer en ontwikkeling van het landschap. Het organiseren van activiteiten en het laten zien dat het werken aan het landschap en cultuurhistorie leuk is, voldoening geeft en een positief effect heeft. voor herstel van kleine historische elementen' (door Frans Rothuizen). De Boom In WINTER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 13