Vogelbescherming. Dus in die periode is het vanuit een auto of schuiltent vaak gemakkelijk vast te stellen of er jongen gevoerd worden. Tijdens deze periodes is er ook geobserveerd op plekken die geschikt zijn voor steenuilen, maar waar ze nooit eerder gezien zijn. Zo kon den op deze manier ook nieuwe territoria wor den vastgesteld. Walcheren Op Walcheren werden tussen 1996 en 2011 totaal 31 Steenuilbroedkasten geplaatst, vooral in het gebied grenzend aan Zuid Beveland en in het oostelijk gedeelte. In 2009 werden aan de rand van Oranjezon nabij Vrouwenpolder op Walcheren enkele betrouwbare Steenuil- zichtwaarnemingen gedaan, ook in 2011 werden ze daar weer gesignaleerd. In de omgeving van Arnemuiden, niet ver van de 'grens' met Zuid Beveland bevindt zich al jaren een bezet territorium, waarin elk jaar gebroed wordt. In 2011 werd 600 meter daar vandaan op een nieuwe plek in een kast ook sporen van Steenuilbewoning gevonden. De kans, dat Steenuilen zich vanuit Zuid Beveland zullen uitbreiden naar Walcheren wordt steeds groter en dan zullen ze waarschijnlijk kiezen voor het oostelijk gedeelte, omdat daar nog het meest agrarische gebied te vinden is. Geen geheimen Doordat Buro Natuurbelevenis, samen met een aantal vrijwilligers, zich vier jaar lang bijna Gereviseerde kast te verdedigen door middel van hun territorium- roep. De tussen 1996 en 2007 op Zuid Beveland door middel van tapen vastgestelde territoria zijn, op een uitzondering na, allemaal steenui len die directe steenuilburen hadden. Dus het zou voor de hand liggen om te zeggen dat er toen ook al meer steenuilen aanwezig waren, maar dat is helaas nu niet meer te bewijzen. Een bezet territorium houdt niet automatisch in, dat daar dan ook in gebroed wordt. Dat is gemakkelijk vast te stellen wanneer de uilen in een kast broeden, maar broeden ze 'wild', dus in een holle boom of een kapot dak van een schuur, dan is observatie tijdens de periode dat er jongen zijn noodzakelijk, om vast te stellen dat hier gebroed is. Jongen Wanneer steenuilen jongen hebben vliegen ze af en aan met voer, dat is duidelijk geworden door de webcam in de"Beleefdelente" kast van

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 16