voorkomt dat twee steenuilvrouwen in één kast op een heleboel eieren zitten. Zulke mega nesten mislukken altijd, waarschijnlijk omdat hier geen man aanwezig is geweest. Ook is het al een paar keer voorgekomen dat een veron gelukte steenuil binnen twee weken vervangen was door een nieuwe steenuil. Honkvast Oudere steenuilen blijken vaak het meest plaatsgebonden te zijn, eenmaal met succes in een kast gebroed, blijft deze kast bij hetzelfde koppel in gebruik. Ook al vallen er gaten in de kast of hangt de kast na een zware storm scheef. Ze zitten daar zelfs nog wanneer de hele omgeving rondom de kast veranderd is. Een voorbeeld hiervan is een koppel steenuilen dat al enkele jaren met succes gebruik maakt van de kast in een perenboom, die nabij de rotonde van Heinkenszand als enige hoogstamboom de verhuizing van een hele hoogstamboomgaard heeft overleefd en nu met de steenuilkast in haar takken "moederziel alleen" op een kaal grasveld staat. Mocht het in de komende jaren onverhoopt gebeuren, dat het koppel steen uilen hier overlijdt, dan is het onwaarschijnlijk dat nieuwe steenuilen op deze plek zullen gaan broeden. Onder de mensen We kwamen er ook achter dat steenuilen graag in de omgeving van menselijke bewoning vertoeven. Toen bijvoorbeeld de Bushoeve in Ovezande door de eigenaars was verlaten, verliet ook het koppel steenuilen het erf om even verderop huisvesting te zoeken in een kast op een bewoond erf. Maar, zult u zeggen, er broeden ook steenuilen in natuurgebieden waar geen mensen wonen. Dat is zo, maar dan gaat het om een plek waar al meer dan vijf jaar steenuilen broeden, dus die hadden zich daar gevestigd toen er in de wijde omgeving nog niet veel kasten geplaatst waren. Nu er meer kasten geplaatst zijn valt het op dat er steeds minder steenuilen voor kasten in onbewoonde ^^oep Zeeland wil graag weten „aar en hoeveel (kerk-, steen-, rans-en bos-) uilen er in Zeeland zijn. Weet u een plek waar zich uilen bevinden of zit er bij u eenuiUndetuin, schuur, erf of weet u een info doorgeven aan SLZ, tel. info@slz.landschapbeheer.nl i

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 18