|l) - A - Toekomst natuurgebieden kiezen. De afgelopen drie winters waren voor veel oudere steenuilen veel te koud. Deze oudjes hadden al vanaf 1996 geen koude winters meer meege maakt, waardoor er veel tijdens de winters van 2008-2009 en 2010 en 2011 zijn overleden. Jonge steenuilen namen hun plekjes meteen weer in. Maar de, na deze koude winters, leeggekomen kasten in de natuurgebieden bleven leeg. Soms ontdekten we dan in het nieuwe broedseizoen een oudere steenuil uit de kast van het natuur gebied, samen met een nieuwe, jongere part ner in een kast op een bewoond erf in de buurt van* het natuurgebied. NB alle informatie die ik hier beschreven heb is niet wetenschappelijk onderbouwd, ik heb het geconstateerd en opgeschreven. Als ik mijn gegevens vergelijk met die uit andere delen van Nederland, dan lijkt het alsof steenuilen in elke provincie er een andere levenswijze op na houden. 2007 werd er nog maar in 7 kasten gebroed, in 2008 gebeurde dat al in 18 kasten, het jaar .daarna iri 25 en nu in 2011 waren er al 31 steen- tfilkasten bezet, totaal kregen 239 steenuilen een ring om. Er bevinden zich nu al 52 bezette territoria op Zuid BevelandijHet plaatsen van kasten op de Bevelanden en het beleid van SLZ om samen met erf eigenaars erven geschikt te maken voor steenuilen, blijkt hier op de Bevelanden dus zeer succesvol. Door alle maatregelen ter bescherming van de steenuilen door SLZ lijkt deze kwetsbare soort zich hier te hand haven en het begint er nu in 2011 zelfs op te lijken dat de populatie bezig is zich uit te breiden. Tot 2010 werden er alleen ten zui den van de A58 nog steenuilen gezien, nu worden ze ook weer ten noorden van deze rijksweg gezien, zoals ten zuiden van Wolphaartsdijken rond Wemeldinge en ook op Walcheren zijn nu al drie nieuwe plekken waar we sporen van bewoning door steenuilen zijn tegengekomen. - 'jêê tjfksr V» Het zou dus heel jammer zijn wanneer er volgend jaar geen subsidie meer vanuit de Provincie beschikbaar wordt gesteld voor het Uilenbeschermingsproject in Zeeland. De kans dat de Bevelandse steenuilpopulatie zich dan nog verder kan uitbreiden, zodat er weer steenuilen op Walcheren en op heel Noord- en Zuid Beveland voor kunnen komen wordt dan uiterst klein. Gelukkig zijn er andere bronnen die ons wel blijven ondersteunen, zoals bijvoor beeld de Postcode Loterij. Dus kunnen we nog wel het een en ander blijven doen, al is dat dan op kleinere schaal. Wilt u dat SLZ en Buro Natuurbelevenis door kunnen gaan met voornoemde werkzaamhe den ter bescherming en het behoud van de steenuilen in Zeeland, dan kunt u dit project steunen door een financiële bijdrage over te maken op RABObanknr. 38.05.17.256 o.v.v. Uilenproject Zeeland. Uw giften zijn aftrekbaar van de Belasting omdat SLZ een ANBI erken ning heeft. Zie voor meer info: www.landschapsbeheerzeeland.nl en/of www.natuurbelevenis.nl Peter hangt een kast oc

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 19