VïJjwlWgprwerk hef de aaidtsbu Ge GedeputeerdeHeijning ondertekent de petitie 'Wij houden ons cultuurlandschap op de been' Fotograaf: Tonnie Outermans Door Foort Minnaard, directeur SLZ en Caroline Geluk, medewerker SLZ die het 'landschap' in zijn portefeuille heeft, zonder twijfel duidelijk gemaakt. Met zo'n 100 mensen en een veelvoud daarvan aan ansichtkaarten hebben we met de 'Loop voor Landschap' onze zorg over de bezuinigin gen en onze steun aan Gedeputeerde Heijning, Dhr. Heijning ontving ons op het Abdijplein, 17 oktober jongstleden en zijn openingswoor den begonnen goed: "Wij van de Provincie Zeeland houden ook van het Zeeuwse land schap" aldus Heijning. Hij vervolgde: "U kunt ervan verzekerd zijn dat wij ons ook heel druk maken om ons landschap. Maar wij worden geconfronteerd met bezuinigingen door de Rijksoverheid die er niet om liegen. Ik ben blij dat u zich in zo'n grote getale druk maakt om uw eigen omgeving. Echter de bezuinigingen zijn aanzienlijk. De Rijksoverheid zegt nu tegen ons: Er zijn kerntaken en minder belangrijke zaken. Natuur hoort bij de kerntaken, dus we houden er wel degelijk rekening mee. Echter binnen Natuur zijn er zaken waarvan de Rijksoverheid zegt: dat moet je als Provincie zelf weten of je daar geld in steekt. Landschap hoort in deze categorie. Dus dat betekent dat we dat dus zelf moeten betalen. We moeten een afweging maken tussen al die andere dingen in de Provincie die ook zo belangrijk zijn, denk aan wegen onderhouden en cultureel erfgoed. Het is niet te doen om alle problemen op te vangen; dat wat Staatssecretaris Bleeker bezuinigt om dat te compenseren. Het zal allemaal iets minder worden, maar wij gaan ons uiterste beste doen voor het Zeeuwse landschap, daar kunt u van verzekerd zijn. Uw tak van sport ligt heel

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 30