Kort nieuws gecompliceerd omdat het veel vrijwilligerswerk is, dus is het moeilijk om daarop te bezuinigen, echter vrijwilligerswerk is juist iets dat wij heel graag zien, dus reden om extra aandacht aan te geven. Verwacht niet dat alles zo zal blijven zoals het was, want dat zal echt niet gaan, maar we doen ons best voor u!" Tja, helemaal gerustgesteld heeft Dhr. Heijning ons helaas niet, maar zijn woorden zijn wel hoopvol. Zulke zaken vergen veel tijd, maar langzamerhand komt er beetje bij beetje meer duidelijkheid, maar een volledig beeld is er nog niet. Het ziet er naar uit dat we het in 2012 en 2013 met ca. 20% minder subsidie van Rijk en Provincie moeten doen (van 1.000.000 naar 800.000). Hoe de situatie wordt vanaf 2014 is nog onbekend. SLZ houdt er nu dus rekening mee dat het budget voor algemene activiteiten (coördinatie vrijwilligerswerk, onderhouds- overeenkomsten, onderhoud buitenplaatsen, bacterievuurcontrole, cursussen en dergelijke) met 20% zal afnemen. Daarnaast zijn er de komende jaren nog wel behoorlijk wat projec ten in uitvoering, zodat de terugval in de totale omzet minder dan 20% zal zijn. We blijven natuurlijk niet in een afwachtende houding maar we zijn zelf ook aan het naden ken over nieuwe activiteiten en/of nieuwe financieringsmogelijkheden. Thema's daarbij zijn bijvoorbeeld: beheer wandelnetwerken, hoogstamboomgaarden en hoogstamfruit, biodiversiteit, vrijwilligerswerk en gezondheid, samenwerking met recreatiesector en andere bedrijven. Daarentegen zijn we ook realistisch: we verwachten niet dat alles zo zal blijven zoals het was, maar we doen er alles aan om het hoogst haalbare eruit te slepen! Jaar van het water De Provincie Zeeland roept 2012 uit tot 'Zeeuws Jaar van het Water', want op 4 okto ber 2011 is het precies 25 jaar geleden dat de Oosterscheldekering in gebruik is genomen. Het jaar eindigt rondom de herdenking van de watersnoodramp op 1 februari 2013. Naast dat andere organisaties activiteiten organiseren doet SLZ hier ook aan mee. Zo zullen we diverse excursies/bijeenkomsten toe gaan spitsen op dit thema. Voor alle activiteiten kun je kijken op www. jaarvanhetwater.nl. Natuurlijk zijn al onze acti viteiten ook te vinden op onze eigen website: www.landschapsbeheerzeeland.nl. Themanummer: Streekeigen beplantingen Er zijn op ons vorige (thema)nummer diverse positieve reacties en compli menten gekomen. Men prees o.a. de praktische uitleg en de "doe-het-zelf" artikelen. Binnen onze redactie zoeken we regelmatig naar onderwerpen en zeker jullie inbreng is daarin wense lijk. Dus heb je een idee, suggestie of onderwerp? Aarzel niet en tip de redac tie via info@slz.landschapsbeheer.nl of 0113-230936. De Boom In WINTER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 31