Tiendpaal Foto: Conny Jansen Fiiidegonda Foto:Johan Faes Tiendpaal. Deze zandstenen Tiendpaal werd in 1654 op de grens tussen de Tiendgebieden van twee Gentse abdijen geplaatst. Hildegonda Bij de ingang van het dorp staat het onlangs geplaatste standbeeld van Hildegonda, de zee meermin uit de eeuwenoude legende die aan Waterlandkerkje verbonden is. De zeemeermin is ook te vinden in het wapen van Waterlandkerkje. De route gaat verder door de Cathalijnestraat tussen een mooie bomenrij op de dijk. Aan het einde van de dijk gaan we naar beneden. Daar wordt de komende winter de Elmare Poel aangelegd in het kader van het project Landschapsversterking. Aan de overkant verlaten we de Elmare Poel en gaan we over het fietspad in zuidelijke richting, de ontslui- tingsweg naar Aardenburg en Vlaanderen. Na 10 minuten wandelen, gaan we linksaf de Krommeweg in en lopen tussen de landerijen door tot de Liniedijk, waar we de dijk opgaan die omzoomd is met populieren. Aan de rech terkant ligt, middenin een natuurgebied, De Passageule, die onderdeel was van de Staats Spaanse linies. Dominee Stuerbout Het laatste stukje gaat richting Waterlandkerkje. De kerk zien we dan al opdoemen tussen de prachtige oude linde bomen waar het standbeeld van dominee Stuerbout de bezoekers verwelkomt. In 1658 trad hij in dienst van de protestantse gemeente rond de St. Nicolaaskerk. Tijdens de kerkdienst op 25 november 1668 deden acht Spaanse ruiters een inval en trokken ds. Johannes Stuerbout van de preekstoel. Ze brachten hem wonden toe aan hoofd en ledematen en sneden zijn linkeroor af. Zij toonden dit als triomfteken. Hef bord met daarop het ommetje Foto: Miranda de Muijnk Omgeving Waterlandkerkje Passageulle Foto: Johan Faes De Boom In WINTER 2011 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2011 | | pagina 9