"de Kievitshoek te Dreischor De Kievitshoek w *5^ ^iv Door: Ruud van den Berg en Gerard Barendse In deze rubriek gaan we op bezoek bij de eigenaren van de parels in het landschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boer derijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. Woont u zelf ook op z'n mooie locatie en voelt u zichzelf een echte 'Paradijsvogel'? Stuur dan uw verhaal naar de redactie van De Boom In: info@slz.landschapsbeheer.nl en een Japanse notenboom accentueren dit deel van het erf, dat verder omsloten wordt door stenen schuren en een houten wagenhuis. De Kievitshoek staat op een historische plek. Reeds in de 17e eeuw stond hier een boerderij. De huidige boerderij omvat gebouwen uit verschillende perio den: een gepotdekseld wagenhuis en een stenen "meststal" dateren uit de 19e eeuw, terwijl het woonhuis en de schuren begin 20e eeuw zijn. De boerderij heeft tot 1996 een agrarische functie gehad. In dat jaar kochten wij de boerderij om daarmee een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan: leven in het Zeeuwse buitengebied. Bovendien wilden we, gedreven door onze agrarische wortels, een bijdrage leveren aan het behoud van het agrarisch cultureel erfgoed. In de polder van Dreischor ligt, aan de rand van de Grevelingen, onze boerderij "de Kievitshoek". Twee stenen erfzuilen waarin tegels met de afbeelding van een kievit prijken, markeren de ingang die uitzicht geeft op het erf met gazon en een fraaie grassenborder. Enkele grote bomen als paardenkastanje, walnoot

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 16