3* Biodiversiteit in 2011 a a a> Door: Sylvia Tuinder, medewerkster SLZ De Provincie Zeeland presenteerde in 2011 haar biodiversiteitdoelstellingen in een plan van aanpak tot 2020: "Zeeland biodivers...natuurlijke variatie in de regio". Hierin worden gemeenten, inwoners en ondernemers aangemoedigd om ecologische doelstellingen op te nemen in beleid of de inrichting van de leef- en werkomgeving om biodiversiteit te verbeteren. op het platteland (Zwaluw) of rondom de zee (Zeehond) SLZ is onderdeel van het Team Biodivers Provincie Zeeland heeft geïnitieerd dat part ners met een brede regionale kennis samen werken als team Biodivers. In dit team bieden de Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de Zeeuwse Milieufederatie, IVN Consulentschap en de Natuur- en Milieueducatie Centra een thema pakket biodiversiteit aan. Motto "Zeeland-Zwaluw-Zeehond" Maatschappelijk gezien is biodiversiteit van grote betekenis. Met het themapakket is er een provinciale en herkenbare aanpak en de kans voor iedere gemeente of bedrijf om eigen regio nale keuzes te maken. Onder het motto krijgen de doelen vorm. Zeeland-Zwaluw-Zeehond verwijst naar drie provinciale thema's, die staan voor kwaliteit van landschap, leefgebied, land en water. Biodiversiteit, beleving, burgerparti cipatie, recreatie en economische kansen zijn trefwoorden. Samen met partners Vele partijen hebben op 8 december 2010 de coalitie Zeeland biodivers ondertekend. Samen met gemeenten, bedrijven, ondernemers en^ inwoners wil team biodivers de Zeeuwse bio diversiteit versterken in de directe woon- en werkomgeving en de maatschappelijke bete kenis zichtbaar maken. Iedere groep wordt uitgenodigd om een taak op zich te nemen ter behoud en versterking van biodiversiteit: in het landschap en het eigen leefgebied (Zeeland) een combinatie is ook mogelijk Deelnemers leveren een eigen specifieke bij drage aan de instandhouding van een soort of de verbetering van de leefomgeving ervan. Partners van Team Biodivers zetten hier in op de in Zeeland voorkomende soorten, typerende soorten voor Zeeland en de kwetsbare Zeeuwse aandachtsoorten. Door de gecoördineerde aan pak zijn wij in staat voor elke doelgroep de meest gepaste soort te kiezen en een maximale diversi teit te bewerkstelligen in de provincie als geheel. Beleven en zelf meedoen Wie wordt er niet blij van rondvliegende zwalu wen of een fladderende vlinder. Het biedt aan knopingspunten voor direct zelf handelen in de eigen omgeving. Kennis opdoen en aan de slag gaan met het bouwen van een bijenhotel, of het ophangen van een vogel-of vleermuizenkast of het koesteren van een zwaluwnest. SLZ nodigt gemeenten uit om een ambassadeurssoort te kiezen. Een verkenning van de mogelijkheden Gemeenten kunnen kiezen voor een ambassa deurssoort, of een soort waar inwoners ook aan

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 10