Communicatie kennis in 2011 Door: Sylvia Tuinder, medewerkster SLZ Met mensen bezig zijn in het landschap vraagt veel communicatie. Op verschillende manie ren zet SLZ communicatie in. Altijd is het ver beteren van de kwaliteit van het landschap of het beheer ervan een direct of indirect doel. Voor kennisoverdracht zijn cursussen, de web site en folders goed bruikbaar. Ook altijd goed te gebruiken bij het motiveren van vrijwilli gers, eigenaren en beheerders. Media aandacht, bijeenkomsten en cursussen Diverse middelen zet SLZ in om meer bekend heid te geven aan natuur- en landschapsbe heer. Dat is goed en nodig voor het maat schappelijk draagvlak bij overheden maar ook bij terreinbeheerders, particuliere grondeige naren en het grotere publiek. Op de website www.landschapsbeheerzee- land.nl is vaak nieuws te zien. In 2011 keken ruim 11.000 mensen erop. Pieken in het bezoek waren te zien rondom het nieuws over de bezuinigingen (maart) en bij onze actie 'Loop voor Landschap' (oktober). De gids 'De kleine historische elementen in Zeeland voor instandhouding en herstel' is in 2011 met medewerking van vrijwilliger Frans Rothuizen tot stand gekomen. De prachtige map met 25 themabladen biedt kennis van onderhoud en herstel van kleine cultuurhis torische elementen. Hiermee blijft specifieke kennis beschikbaar. Het is een bron aan informatie, dus een aanrader voor ieder die gewoon belangstelling heeft voor kleine cul tuurhistorische elementen. Cadeautip van de maand! Zie foto op pagina 5. Regelmatig zijn we in het nieuws naar aanlei ding van een persbericht of het uitnodigen van de pers voor een bijeenkomst. Oplettende PZC lezers zullen al ontdekt hebben dat SLZ vanaf april 2010 een vaste plek heeft in het deel Spectrum onder Buitenlui. Veel media- aandacht kregen we voor 'Loop voor land schap' als initiatief vanuit LBN waarbij iedere provincie een halve marathon organiseerde om aandacht voor het cultuurlandschap te vragen. SLZ heeft dit met beide handen aangegrepen waarbij er circa 100 mensen actief waren tijdens deze manifestatie. Met als afsluiting een petitie-overhandiging aan de Provincie Zeeland Niet alleen door leesbare middelen, zoals ook De Boom In, profileert SLZ zich, maar ook door fysiek aanwezig te zijn op Open dagen en Boerenmarkten en door het organiseren van vele lezingen, excursies en bijeenkomsten. Denk bijvoorbeeld aan de Agrarisch Natuurbeheer Manifestatie Solabio Dijkendagen, in samenwerking met de Provinciale Landbouwkamer Oost Vlaanderen. Of de middag die we organiseerden voor de afdeling Bestuur van de Provincie Zeeland in de duinen te Valkenisse. Waar zij hebben gewerkt aan verbetering van het leefgebied van o.a. het duinviooltje met aansluitend een excursie door het voormalige waterwingebied. 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 12