Door: Jos Broeke, lid Dorpsraad Ritthem, Zeeuwse weerman De afgelopen jaren zijn er, mede door onder steuning van SLZ, diverse ommetjes gere aliseerd. Meestal waren de dorpsbewoners zélf de stuwende kracht achter de totstand koming. In deze rubriek licht een betrokken vrijwilliger 'zijn of haar' ommetje toe. Uitleg hoogstamfruitbomen snoeien Zo'n zeven jaar geleden stelde voorzit ter Henk van Hoepen van het Dorpcomité Ritthem voor eens een winterwandeling rond Ritthem te maken. Ongeveer 25 men sen namen daar aan deel onder leiding van een gids uit Oost-Souburg. Het jaar daarop hebben Leo de Visser en ikzelf de wandeling verzorgd, het was bedoeld als een éénmalige activiteit. De belangstelling was die eerste keer al zo groot dat de wandelin gen nog steeds worden gehouden. Het aan tal aanmeldingen steeg tot negentig, zodat in 2011 naast een winterwandeling ook een voorjaarswandeling werd georganiseerd. Tijdens de wandelingen wordt e.e.a verteld over de geschiedenis van het gebied, over de huidige situatie, gelardeerd met de nodige anekdotes. Het lag dan ook voor de hand dat er plan nen kwamen voor een ommetje. Wij deden in 2007 mee aan een wedstrijd van Stichting Landschapsbeheer Zeeland in samenwerking met de Provincie Zeeland. Daarbij eindigde het ingediende plan van Henk van Hoepen en Leo de Visser op de derde plaats. Met die prijs en veel zelfwerkzaamheid kon het ommetje worden gerealiseerd. Het kostte enige moeite een stukje grond te verwerven over de akkers, maar uiteindelijk werkte iedereen mee. Op 1 juli 2010 werd het ommetje Ritthem officieel geopend door wethouder Piet Polderman van de gemeente Vlissingen. Lange tijd werd de omgeving van Ritthem, het zuidoostelijk deel van Walcheren, nau welijks door toeristen en zelfs niet door inwoners van Zeeland bezocht. Men sprak

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 16