Mijn Favoriete Zeeuwse Element Wim's Biggekerkse Bos "Ik hoor de rietzanger zingen, de groene specht lachen en de sperwer paniek zaaien" In deze rubriek zijn we op zoek naar de favoriete eiementen van onze vrijwiiiigers in Zeeiand. Zij komen vaak op schitterende piaatsen of zien soms bijzondere eiementen. Heeft u ook een favoriet element? Mail het ons! info@siz.iandschapsbeheer.ni Door: Wim Roose, vrijwilliger SLZ Moeilijke keuze om één favoriet te kie zen, er zijn er vele. Als vrijwilliger van het onderdeel Cultuurhistorie bij SLZ kom je de meeste favorieten tegen in de natuur en juist dat is dan de koppeling met andere favorieten. Voor de natuurgidsen opleiding van het IVN heb ik eveneens een keuze van het favoriete plekje gemaakt. Die keuze was voor mij het Bos Biggekerke. Het is (nog) geen bos zoals de meeste mensen een bos zich voorstellen. Het grootste deel van het Bos Biggekerke bestaat pas sinds 2005. Dus door de bomen het bos niet meer zien is hier nog niet het geval. De provincie was van mening dat voor natuur en recreatie wei nig mogelijkheden waren. De kuststrook langs het strand moest worden uitgebreid. Dijkverzwaring speelde ook een rol in deze beslissing. Twee redenen dus om langs de kust meerdere bossen aan te planten. Lang voordat de eerste boom geplant was, is er veel "geplant": de provincie geeft de grote lijn aan, de Dienst Landelijk Gebied maakt de plannen en Staatsbosbeheer plant de bomen, struiken etc. Door de samenwerking van deze diensten is de basis gelegd voor een prachtbos. Deels ook door medewerking van de inwoners van Biggekerke, zij hebben namelijk een keuze gemaakt uit de diverse plannen. Het is een bos met potentie. Veel natuurlijke elementen zoals fruitbomen, waterpartijen, open grasvelden en ruimte om te recreëren. Iedere keer als ik door dit bos loop kom ik veel mensen tegen. Voor hen is dit misschien ook hun 'favoriete element'? Tuin van Zeeland Voor de inundatie en de daaropvolgende herverkaveling was Walcheren de 'Tuin van Zeeland', persoonlijk vind ik de term 'Tuin van Nederland' beter. Op grond van deze opvat ting zijn er plannen gemaakt voor het Bos 22

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 24