Kort nieuws Algemeen Nut Beogende Instelling Wim in actie Foto: Wim Roose Biggekerke als onderdeel van de vele bos sen die langs de kust zijn gerealiseerd. Zoals in Dishoek, Boudewijnskerke, Westkapelle, Oostkapelle en Veere. De geplante bomen en stuiken moeten de 'Tuin van Zeeland' weer doen herleven. Gekozen is voor Meidoorn, Sleedoornen, Hondsroos, Gelderse Roos enz. Ruim 7 jaar na de aanplant leeft zo'n bos al. De struiken en bomen maken nu al duidelijk hoe het moet worden. Op de tekeningen leek het nogal futuristisch. Prachtig is, dat in die korte tijd er al een grote diversiteit is aan vogels. Een bos zo jong en zo levend. Als ik even rus tig bij het water zit, hoor ik de rietzanger zin gen, de groene specht lachen en de sperwer paniek zaaien. Laten we eerlijk zijn dit is toch een favoriet element. Toegegeven er zijn meer mooie elementen, daarom blijft het kiezen van 1 "mijn favoriete Zeeuwse element" voor mij een moeilijke keuze. ANBI? Denk aan uzelf! Heeft u wel eens een algemeen nut beoogd? Vast wel, via vrijwilligerswerk of een gift aan een goed doel. Giften aan een goed doel met het predicaat ANBI (algemeen nut beogende instel ling) zijn van de belasting aftrekbaar. Dat werkt natuurlijk niet met een tien tje per jaar; pas boven een bepaalde drempelwaarde en tot een bepaald maximum ontvang je een bedrag terug van de belastingdienst. Je zwart verdiende geld helder wit wassen gaat dus niet want bij de belasting zijn ze natuurlijk niet gek. Als je je gift door de notaris laat vast leggen, dan ontvang je meer terug. Bij de belastingopgave van dat jaar geef je de losse en vaste giften op en ontvang een bedrag terug. Stichting Landschapsbeheer Zeeland is een ANBI instelling. ANBI Als je regelmatig aan SLZ wil doneren, maak dan eens een afspraak of kijk voor meer info op: www.schenken.nl De Boom In ZOMER 2012 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 25