Inhoudsopgav ItêtRoÈértWiêfémakêit Verslag van het afgelopen jaar In 2011 is er weer veel gebeurd. In de werkvelden waarin SLZ actiefis (vrijwilligerswerk, cultuurhistorie, toegankelijkheid, biodiversiteit en communicatie) zijn verscheidene projecten afgerond en weer nieuwe projecten opgestart. In een verkorte versie wordt afgelopen jaar samengevat per werkveld. Het volledige jaarverslag is binnenkort te downloaden van onze website. 2 Gerealiseerde ommetjes: Ommetje Ritthem Jos Broeke, lid van de Dorpsraad te Ritthem, maar waarschijnlijk beter bekend als Zeeuwse weerman, vertelt over het ommetje Ritthem. Hoe dit initiatief tot stand kwam en hoe mooi het is om deze route te lopen: langs de Schoone Waardin en de Louwerse's Wegeling. 16 Bijzondere alledaagse planten en dieren op en rond het Zeeuwse erf: Bijen In dit Jaar van de Bij' vertelt Erik Speksnijder hoe slecht het er met de bij voor staat. Dit alledaagse, bij iedereen bekende, insect is belangrijker dan de meeste mensen weten. Hopelijk draagt Eriks verhaal bij aan bijenkennis, bescherming en uiteindelijk weer een groeiende populatie. 19 En verder Informatie over bezuinigingen 14 Mijn Favoriete Zeeuwse Element: Wim's Biggekerkse Bos 22 Kort Nieuws 23 Grensbomen op Walcheren? 24 Biodiversiteit 26 Reanimeren in een natuurgebied 29 Schone struke of vuulte: Waterplanten in je drinkput 30 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland 33 Agenda 34 De Boom In ZOMER 2012 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 3