Vrijwilligerswerk in 2011 A Rocha Werkdag A Rocha Foto: Pieter Voets Veel SLZ medewerkers leveren direct of indi rect een bijdrage aan de coördinatie, orga nisatie en begeleiding van het vrijwilligers werk. Belangrijk werk voor herstel, instand houding en ontwikkeling van landschap en natuur wordt door vrijwilligers gerealiseerd. Iedereen kan dit zien of ervaren. We doen ons best om één en ander ook met cijfers te registreren en dat lukt steeds beter. Wat vrijwilligerswerk betreft leek 2010 met zo'n 38000 (2009: 33000) vrijwilligersuren een hoogvlieger. Ik was dus aangenaam verrast toen de teller, na de samenvoeging van diver se totalen voor 2011 wederom op ruim 38000 uur stond. Belangrijker is natuurlijk dat zoveel mensen plezier beleven aan de samenwerking in het landschap. Met elkaar en met ons. We zijn blij met de start van twee nieuwe groepen: Werkgroep Traditioneel Agrarisch Natuurbeheer (samenwerkingsproject met Het Zeeuwse Landschap). Op Hoeve van der Meulen werken deze vrijwilligers voor het behoud van zeldza me akkerkruiden, vogels van het boerenland en voor de landschappelijke en cultuurhistori sche waarden van het platteland. A Rocha is een internationale natuurorgani satie die zich vanuit het christelijk geloof wil inzetten voor de schepping van God. Dit sinds 2010 met een Werkgroep Zeeland. Een van de vrijwilligers in deze groep had al jaren de droom om een voormalig schor bij Tholen te Door: Peter van der Vliet, medewerker SLZ 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 4