Als uitbreiding op de tot 2010 reeds gerea liseerde wandelnetwerken en ommetjes is men bij SLZ, geholpen door een groot aantal vrijwilligers, in 2011 druk in de weer geweest met het verder ontwikkelen en aanleggen van nieuwe wandelpaden. Daarnaast neemt ook het beheer van de al bestaande netwer ken en ommetjes steeds meer werk met zich mee. Zo is er gewerkt aan de realisatie van wandel netwerk West Zeeuws Vlaanderen, wat aan gelegd wordt in het kader van het grensover schrijdend project Recreatie en Ecotoerisme in de Zwinstreek. In overleg met diverse vrij willigers en de gemeente Sluis zijn de routes uitgewerkt. Voor de toegankelijkheid van een aantal natuurgebieden zijn afspraken gemaakt met de terreinbeheerders (SBB en HZL) en het Waterschap Scheldestromen. Er is overlegd met de provincie Oost- en West Vlaanderen om afspraken te maken over aansluiting op de Belgische wandelnetwerken. De agrarische natuurvereniging heeft verder geholpen door met vier grondeigenaren uit het gebied boe- renlandpadcontracten af te sluiten. Er lopen nog afspraken met vier andere eigenaren voor verdere boerenlandpaden in het gebied. Naast dit voorbereidende werk is de beweg wijzering vanaf het voorjaar van 2011 van start gegaan. Een 10-tal vrijwilligers hebben, samen met SLZ, in totaal 90 dagen gewerkt aan het zetten van de palen en het aanbrengen van de bordjes. Ten westen van de N61 was eind 2011 de aanleg voor het grootste deel afgerond. In 6

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 8