In deze rubriek gaan we op bezoek bij de eigenaren van de parels in het landschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boerderijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. Woont u zelf ook op z'n mooie locatie en voelt u zichzelf een echte 'Paradijsvogel'? Stuur dan uw verhaal naar de redactie van De Boom In: caroline@slz.landschapsbeheer.nl De boomgaard op het Galgenveld Achter ons huis op een dijk in de Hulsternieuwlandpolder groeien oude bomen in een oude boomgaard. Toen het hier nog meer zee dan land was, kon je hier al met droge voeten staan. Dit komt door de hoge ligging als gevolg van een terp. De boomgaard is aangelegd op de plaats waar het voormalige galgenveld van het Hulsterambacht bestond. Het is de plaats Wij noemen ons huis 'Spanuyt' omdat men hier de paarden kon uitspannen alvorens naar Hulst te gaan. Toen deze functie verviel werd deze plaats een boerderijtje. Rond de jaren veertig van de 20ste eeuw werd de dijk beplant met fruitbomen. Veel hiervan staan er nog steeds. De soorten uit die tijd die ik kan benoemen zijn: sterappel, strepeling, tarweappel, notarisappel, goudrenet, stoofpeer St.Remie en reine claude. waarachter de toegang via het water naar de keldermanspoort van Hulst liep. Hierlangs liep ook de enige weg naar Hulst in de tijd dat men met paard en wagen passeerde. Achter de dijk liep de vaart van Hulst, waar langs je per boot de Keldermanspoort, een land en waterpoort kon bereiken vanaf de Honte, de Westerschelde. 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 12