de ommetjes: mm i Door: Nelleke Luteijn, vrijwilliger wandelnetwerk Goes-Kapelle en eigenaresse Van Buiten Uit De afgelopen jaren zijn er, mede door ondersteuning van SLZ, diverse ommetjes gerealiseerd. Meestal waren de dorpsbewo ners zélf de stuwende kracht achter de tot standkoming. In deze rubriek licht een betrok ken vrijwilliger 'zijn of haar' ommetje toe. Het wandelnetwerk 'De Schengen' beslaat ruim 80 km. Van het Goese Sas, Wilhelminadorp tot recreatiegebied de Piet. Het start op verschillende plaatsen, maar ook bij het station van Goes. Het ommetje, waarbij je het ont staan van "het eiland Wolfaartsdijk" kan bele ven, bevindt zich rondom de oudste polder: de Sabbingepolder, waar Oud-Sabbinge in ligt en is zeker 800 jaar oud. Het ommetje Start in de Bouwensputseweg. Daar vind je het eerste paneel. Je loopt in noordelijke richting, de weg ligt op een kreekrug. Aan de rechterkant staan 3 huizen, eigen erf hui zen, in de jaren 30 gebouwd, om gezinnen zelfvoorzienend te laten zijn. Daarna een weiland, met een kleine kreekrest. Einde weg links, Piertjesdijk, dijk op en links aan houden. De Westerlandpolder is een aanwas polder. Dijk op en rechtdoor, rechts zie je een typische boerderij met het huis aan de schuur vast gebouwd, over heel de breedte. Hiernaast lag vroeger het dorp Westkerke. Je vervolgt de Kalverdijk en ziet aan je linker hand het Hooge Huis, een klein kasteeltje. Rechtdoor, half verhard. Links de landerijen van het biologisch dynamische bedrijf "de Ring". Nu links aanhouden, een klein stukje Oudelandsedijk en de Bernhardstraat in. Deze straat eindigt op de Ring, waar destijds de kerk stond, ook hier een paneel. Recht over de Ring de Bijsterweg in. Voor de flauwe bocht naar rechts zie je een pas ingeplant bos, ter compensatie van de uitbreiding van de campings. Daardoor zijn twee bosjes ver dwenen. Heb je de flauwe bocht genomen, 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 14