Als het goed is bent u opgenomen in het bevolkingsregister van de gemeente waar u woont. Op deze manier is de gemeente op de hoogte van uw gegevens zoals uw adres, geboortedatum, uw burgerlijke staat en of u een strafblad heeft. Erg handig en noodzakelijk zodat de rekeningen voor de gemeentelijke heffingen naar het juiste adres kunnen. Nu heeft SLZ een soort bevolkingsregister ontwikkeld maar dan voor fruitbomen. Wel is het zo dat in dit bestand niet elke boom die 'aangegeven' wordt, opgenomen wordt in de database. Alleen bijzondere rassen en oude bomen worden opgenomen in dit bestand (ik hoop niet dat we aange klaagd worden vanwege discriminatie). Oude fruitrassen behouden De database is ontwikkeld binnen het project 'Oude Fruitrassen' en heeft als doel oude rassen te behouden voor de toekomst. Bij mensen zou dit project tot allerlei ethi sche dilemma's leiden maar gelukkig is dit in de fruitwereld niet zo. Naast natuurlijk de naam en eventuele synoniemen worden ook gegevens als standplaats, GPS coördinaten, eigenaar en plantjaar opgenomen. SLZ heeft natuurlijk geen geld voor een duur systeem zoals gemeenten die heb ben, daarom gebruiken wij het programma Microsoft Access. Het voordeel hiervan is dat we alle informatie in één Database kunnen stoppen en er toch tegelijk met verschillen de zoekopdrachten informatie uit kunnen halen. Hieronder een aantal onderwerpen met onderliggende informatie die we uit de database kunnen filteren. 24

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 26