J J Mooie boomgaard Foto: Arjan de Hulster Bijzondere alledaagse planten en dieren op en rond het Zeeuwse erf: Biodiversiteit in en om de boomgaard In een boomgaard is biodiversiteit erg belangrijk. Alles wat leeft, groeit en bloeit zorgt er samen voor dat het geheel weerbaar en duurzaam blijft. Plant en dier versterken elkaar waardoor goede leefomstandigheden ontstaan voor de groei van de (hoogstamfruit)bomen. 2 Mijn Favoriete Zeeuwse Element: Jans Huppelende Moerbei Dat Jan Meijer een enthousiaste vrijwilliger is, dat wisten we al. Maar dat hij zelfs moerbeien ziet huppelen, vinden we wel een erg creatieve kijk op het buitenleven. Hij vertelt over één van zijn mooiste plekjes in Zeeland waar hij regelmatig bij deze bijzondere boom gaat kijken. 6 Paradijsvogels met hoogstamfruit in Zeeuws Vlaanderen Als je de omgeving waar je woont een 'taart in het landschap' noemt, voel je je echt een paradijsvogel! Loek en Anita de Kerf-Jansen uit Hulst vertellen over hun bijzondere boomgaard waar ze hun rust en 1 stabiliteit vinden. 10 En verder Tips uit Grootmoederstijd 5 Vrijwilligersdag 2013 9 Gerealiseerde ommetjes: Het Kiekendiefpad, ook door boomgaard 12 Enkele feiten over fruitteelt 16 Fruitverwerking 18 Natuurbeheer in productieboomgaard 22 Een bevolkingsregister voor fruitbomen!? 24 SLZ en hoogstamfruitbomen 26 Belagers in de boomgaard 28 Kort Nieuws 32 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland 33 Agenda 34 De Boom In HERFST 2012 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 3